drewno bukowe

Drewno bukowe w produkcji mebli

przez - Brak komentarzy admin

„Drewno należy do najstarszych materiałów używanych przez człowieka. Obecnie stosowane jest jako materiał konstrukcyjny oraz wykończeniowy. Swoją popularność zawdzięcza swej lekkości i wystarczającymi do wielu zastosowań własnościami wytrzymałościowymi.”

Drewno bukowe

Firma ARBORA do swojej produkcji używa wyłącznie litego drewna bukowego. Lite drewno to gwarancja najwyższej jakości, czego potwierdzeniem są surowe normy, którym podlega. Buk to jeden ze starszych europejskich gatunków drzew, którego największe siedliska znajdują się na terenie Francji, Zachodnich Niemczech, Jugosławii i Rumunii. Najistotniejsze dla produkcji mebli cechy buka to jego twardość i stosunkowo duża łatwość w obróbce. Dla użytkownika mebla wykonanego z tego gatunku ważne są jego delikatny rysunek, duża twardość i wytrzymałość. Uważa się również że, „pewność siebie buka budzi w człowieku pogodę ducha, uwalnia od strachów dotyczących choroby, śmierci, utraty prestiżu, pozbawienia lęków związanych z pracą i statusem społecznym. To drzewo pomaga przezwyciężyć nieśmiałość i własną słabość oraz ułatwia radzenie sobie z fizjologicznymi skutkami strachu. Pozwala odzyskać pewność siebie i uspokaja. Daje wsparcie przed podjęciem konkretnych działań.”

Drewno bukowe wykorzystane do produkcji mebli przez firmę ARBORA to surowiec pierwszej klasy. Elementy wykonane w tej klasie jakości pozbawione są sęków i mają równomierna barwę. Dodatkowo staramy się dobierać lamele tak by po sklejeniu ich w płytę meblową, całość była jednolita a sąsiednie lamele nie kontrastowały ze sobą. Jest to tylko możliwe w przypadku ręcznej klasyfikacji i odpowiedniej kontroli jakości. Takie rozwiązania dają pewność że mebel ARBORA będzie przez długie lata cieszył swym wdziękiem nie tylko obecnych użytkowników ale i przyszłe pokolenia, które dostrzegą naturalne piękno mebli z litego drewna.