Konstrukcja mebli

przez - Brak komentarzy admin

Na konstrukcję mebli ARBORA składają się jedynie elementy z litego drewna. Stosowanie twardego gatunku drewna liściastego sprawia że wytrzymałość naszych mebli jest imponująca. Pracownia Badań i Atestacji Mebli działająca na Wydziale Technologii Drewna Katedry Meblarstwa w Poznaniu przeprowadziła na naszych łóżkach szereg badań wytrzymałościowych. Wszystkie testy zakończyły się pomyślnie w związku z czym nasze łóżka otrzymały świadectwa z badań potwierdzające ich wysoką jakość i zgodność z europejskimi standardami. Jest to dla nas bardzo istotne wydarzenie, gdyż potwierdza nie tylko wysoką jakość produkowanych przez nas łóżek ale daje gwarancje solidności obecnym i przyszłym użytkownikom naszych mebli.

Konstrukcja łóżek opiera się o bardzo mocne złącza śrubowe po dwa na każdą stronę oraz dodatkowo po dwa kołki bukowe o średnicy 10mm. Daje to imponujący wynik 32 złącz zastosowanych w ramie każdego z łóżek. Proponowane przez nas rozwiązanie jest nie tylko bardzo mocne, szczególnie odporne na działanie sił ścinających, ale co najważniejsze nie sprawia problemu przy montażu.
Wszystkie łóżka są wyposażone dodatkowo w belkę środkową, która usztywnia konstrukcję i stanowi jednocześnie podporę dla stelaża.
Konstrukcja mebli skrzyniowych, komód i szafek nocnych to w większości konstrukcja wieńcowa. W tym przypadku całość jest montowana przez producenta i wysyłana pod wskazany adres nabywcy. Takie rozwiązanie oszczędza Państwa czas i daje gwarancję poprawności montażu. Elementy stanowiące fronty komód (drzwiczki) są dodatkowo wzmacniane tzw. listwami przeciwprężnymi co ma na celu zapobiec deformacjom wynikającym z drastycznych zmian wilgotności w użytkowanym pomieszczeniu.

Gwarantujemy że nasze meble są wykonane z najwyższej jakości materiału litego poddanego przed produkcją obróbce termicznej jednak mamy również świadomość że nie każdy użytkownik stosuje się do zaleceń użytkowania mebli z drewna w określonych warunkach klimatycznych czyli wilgotności w przedziale 40-60%. Zatem nasze działania konstrukcyjne zawsze będą dążyć do tego by stabilność wymiarowa mebli była utrzymana nawet w ekstremalnych warunkach.