szafka nocna

Jak odmienić sypialnię na wiosnę?

przez - Brak komentarzy webspectrum

Gdy na niebie coraz częściej dostrzegamy promienie słońca i widzimy naturę budzącą się do życia w nas także budzi się chęć na zmiany. Porządkujemy szafy, myjemy okna, postanawiamy zacząć uprawiać sport, zapisać się do fryzjera i lepiej się odżywiać. W wielu osobach rodzi się także potrzeba wprowadzenia powiewu świeżości do sypialni w której spędzamy przecież sporo czasu. Pamiętajmy, że komfortowy wypoczynek jest też zależny od estetyki pomieszczenia, a więc wiosna jest idealnym momentem na wprowadzenie zmian w naszej sypialni.

Przywołaj wiosnę kwiatowym motywem

Nowa aranżacja wnętrz wcale nie musi się wiązać z dużymi nakładami finansowymi. Bazą każdego wnętrza są meble i jeśli dobrze spełniają swoją funkcję absolutnie nie trzeba ich wymieniać. Jeśli mamy możliwość to możemy jedynie zmienić ich układ na bardziej funkcjonalny. Drewniane łóżko z litego drewna, szafka nocna z drewna bukowego i solidna komoda to meble, które sprawdzą się w każdej sypialni. Całość pięknie dopełnią różnorodne tekstylia, które dostępne są w tak szerokiej gamie wzorów i kolorów, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

W wiosennej sypialni nie może zabrakną kwiatowych motywów. Jest to wzór zawsze modny, stylowy i elegancki, ale jednocześnie lekki, który wspaniale ożywi wnętrze. Jeśli w oknach powiesimy kwieciste zasłony, drewniane łóżko przykryjemy narzutą w pastelowych, delikatnych kolorach i położymy na nim poduszki dekoracyjne w kwiaty stworzymy przytulną przestrzeń, która zachęci do popołudniowej drzemki.

Szafka nocna i jej aranżacja

Szafka nocna to dość niepozorny mebel, który może nam pomóc odświeżyć wygląd sypialni. Jeśli nie chcemy zmieniać dekoracji ścian, ale podobają nam się plakaty z motywującymi hasłami, szafka nocna będzie idealnym miejscem dla nich. Tym sposobem inspirujące hasło zobaczymy zaraz po przebudzeniu. Kto wie, może to jeszcze lepiej zmotywuje nas do działania i zapewni dobry humor na cały dzień?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że świeże kwiaty są piękną ozdobą każdego mieszkania. Na wiosnę mamy do nich tak łatwy dostęp, że żal tego nie wykorzystać. Świeże tulipany, żonkile, czy inne ulubione kwiaty postawione na szafce nocnej będą umilały zarówno poranki, jak i wieczory.

Komfortowa sypialnia to skarb, ponieważ tylko odpowiedni odpoczynek i sen daje nam energię do działania. Funkcjonalne łóżko, czy drewniana szafka nocna są oczywiście niezbędne, ale nie zawsze to wystarcza, aby poczuć się w sypialni jak u siebie. Bardzo często dopiero ulubiony koc, poduszka i różnorodne bibeloty tworzą prawdziwie „naszą” przestrzeń.