drewniana szafka nocna BACZI_DA detail

Drewniana szafka nocna – konieczność, czy zbędny mebel?

przez... - Brak komentarzy webspectrum

O tym jak ważna jest przemyślana aranżacja sypialni i wyposażenie jej w odpowiednie meble nikogo nie trzeba przekonywać. Łóżko to oczywiście serce sypialni, ale jak wygląda sprawa z szafką nocną? Czy rzeczywiście jest potrzebna, jakie funkcje może spełniać i jakie modele wybierać? Zapraszamy do naszego artykułu w którym odpowiemy na te pytania.

Szafka nocna – czy jest potrzebna?

 

Lubisz czytać przed zaśnięciem? Budzisz się często w nocy i masz potrzebę napicia się łyka wody? A może cierpisz na ciągły brak miejsca do przechowywania różnych drobnych rzeczy? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na chociażby jedno pytanie, prawdopodobnie szafka jest dla Ciebie meblem niezbędnym.

Szafka nocna to niewielki mebel, który jest jednak niezwykle przydatny. Większość z nas kładąc się do łóżka robi jeszcze wiele różnych rzeczy. Jedni czytają książki, a inni pielęgnują wtedy swoje ciało. To właśnie te przedmioty codziennego użytku, bez których nie wyobrażamy sobie zasnąć pomieszczą się w szafce postawionej obok łóżka, a nas ominie konieczność wychodzenia z łóżka.

Dodatkowo solidna, drewniana szafka nocna to mebel niezwykle elegancki, który będzie także ozdobą wnętrza. Jeśli chcemy, aby stanowiła wyrazisty element aranżacji sypialni postawmy na niej świeże kwiaty, stylowy budzik, czy oryginalną podstawkę na biżuterię, dzięki czemu jeszcze bardziej ją wyeksponujemy.

Drewniana szafka nocna – z szufladą, czy z półką?

 

Firma Arbora oferuje klientom zarówno szafki nocne z szufladami i otwartą półką, jak i szafki wyposażone tylko w szuflady. Która sprawdzi się lepiej w naszym przypadku?

Jeśli każdy centymetr przestrzeni do przechowywania ma dla nas znaczenie, najlepiej wybierać szafki z szufladami i zamkniętymi półkami. Dzięki temu szafka będzie nam służyła nie tylko do przechowywania przedmiotów potrzebnych podczas zasypiania, ale może także stanowić dobre miejsce do przechowywania np. dokumentów. Ten typ szafek lepiej sprawdzi się także u osób, którym zależy na utrzymaniu porządku.

Drewniana szafa nocna z otwartą półką to dobry wybór dla osób, które lubią otaczać się dodatkowymi dekoracjami. Otwarte półki to doskonałe miejsce, które wyeksponują różnego typu bibeloty, czy pamiątki z wakacji, których nie chcemy chować. Taka półka może także stanowić mini biblioteczkę, dzięki której będziemy wiedzieć jakie pozycji do przeczytania są na naszej liście.

Szafka nocna to dość niewielki element wyposażenia, ale może stanowić ciekawe uzupełnienie wnętrza. Firma Arbora oferuje kolekcje mebli w skład których wchodzą drewniane szafki nocne, łóżka z litego drewna oraz komody, dzięki czemu unikamy problemu dobrania do siebie pasujących elementów. Kupując meble Arbora mamy gwarancję wysokiej jakości wykonania oraz odpowiedniego dopasowania mebli pod względem kolorystycznym oraz rozmiarowym.