Strona główna » Drewno bukowe w produkcji mebli

Drewno bukowe w produkcji mebli

Drewno bukowe w produkcji mebli – stawiamy na najlepsze

Drewno jest jednym z najstarszych znanych człowiekowi materiałów. Znajduje swoje zastosowanie w wielu dziedzinach życia, jest cenionym materiałem konstrukcyjnym oraz wykończeniowym. Wysoka wartość drewna wynika przede wszystkim z jego cech wytrzymałościowych oraz estetycznych. Zapraszamy do przeczytania artykułu w którym wyjaśnimy dlaczego w produkcji mebli Arbora stawiamy na drewno bukowe.

Charakterystyka gatunku

Buk to jeden z najstarszych i uznanych europejskich gatunków drzew, którego największe zasoby posiadają Francja, zachodnie Niemcy, Jugosławia oraz Rumunia. W Polsce także jest to jeden z najpopularniejszych gatunków. Buk rośnie dość powoli, ścina się drzewa kilkudziesięcioletnie, kiedy osiągają wysokość ponad 30 metrów i średnicę średnio 1,5 metra. Z buków uzyskuje się drewno o jasnożółtym zabarwieniu, które poddane obróbce zyskuje bardziej intensywny kolor.

 

drewno bukowe w produkcji mebli


Imponująca twardość

Firma ARBORA w produkcji mebli używa wyłącznie litego drewna bukowego. Lite drewno to gwarancja najwyższej jakości, czego potwierdzeniem są surowe normy, którym podlega. Najistotniejsze dla produkcji mebli cechy buka to jego twardość i wynikająca z tego niska ścieralność oraz stosunkowo duża łatwość w obróbce.

Klienci, którzy wybierają meble bukowe doceniają przede wszystkim delikatny rysunek drewna, ale również jego twardość i wytrzymałość, ponieważ to przekłada się bezpośrednio na żywotność mebli.

Meble bukowe Arbora

Drewno bukowe wykorzystane do produkcji mebli przez firmę ARBORA to surowiec pierwszej klasy. Elementy wykonane w tej klasie jakości pozbawione są sęków i mają równomierna barwę. Dodatkowo staramy się dobierać lamele tak, by po sklejeniu ich w płytę meblową, całość była jednolita, a sąsiednie lamele nie kontrastowały ze sobą. Jest to możliwe tylko w przypadku ręcznej klasyfikacji i odpowiedniej kontroli jakości. Takie rozwiązania dają pewność, że mebel ARBORA będzie przez długie lata cieszył swym wdziękiem nie tylko obecnych użytkowników, ale i przyszłe pokolenia, które dostrzegą naturalne piękno mebli z litego drewna.


Przejdź do strony głównej

Polecamy

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu