Strona główna » Blog » Ekologia, a produkcja mebli

Ekologia, a produkcja mebli

Data dodania: 10-03-2014


Obecnie coraz więcej osób stara się żyć w zgodzie z naturą. Produkty oraz rozwiązania ekologiczne cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród młodszego pokolenia, które już od młodości jest uczulane na nieekologiczne zachowania. Z tego względu ekologia stała się ważna nie tylko dla potencjalnego odbiorcy, ale również dla firm, które często mogą wiele zyskać dzięki postawom prośrodowiskowym.

Zrównoważony rozwój

 

Natura daje nam możliwość korzystania ze swoich zasobów. Trzeba pamiętać jednak, że tylko roztropne przetwarzanie surowca naturalnego jakim jest drewno daje świadomość, że w przyszłości surowiec odnawialny nadal będzie dostępny. Raport „Nasza Wspólna Przyszłość” opracowany w 1987r. przez Światową Komisję ds. Środowiska i Rozwoju, obrazuje ideę zrównoważonego rozwoju. Rozwój ten pozwala na zaspokojenie potrzeb rozwojowych obecnego pokolenia, ale jednocześnie nie działa na szkodę przyszłych pokoleń. Jedną z branż z którą nierozerwalnie wiążą się działania ekologiczne jest produkcja mebli drewnianych.

Filozofia firmy Arbora

 

Firma ARBORA swoją świadomością i działaniami wpisuje się w nurt dążący do utrzymania równowagi w świecie natury. Dlatego też do produkcji swoich mebli używamy tylko drewna pochodzącego z kontrolowanych wycinek na terenie Polski i krajów Unii Europejskiej. Jest to bardzo istotne zagadnienie szczególnie w czasach gdzie postęp i nielegalne wycinki lasów coraz szybciej prowadzą do pomniejszania obszarów zalesionych stanowiących naturalne płuca ziemi. Nie tylko drewno, ale również środki wiążące i konserwujące muszą tworzyć ze sobą zgrany zespół. Jako środek wiążący stosujemy tylko ekologiczne kleje, a powstały w procesie wielu zabiegów technologicznych element, wykańczany jest olejami z dodatkiem barwników naturalnych oraz woskiem carnauba. Stosowany wosk jest najtwardszym ze znanych obecnie wosków naturalnych. Używany jest do utwardzania wosku pszczelego, a zakonserwowane nim elementy na długo utrzymują swoje walory dekoracyjne i odpornościowe.

Meble drewniane firmy Arbora to nie tylko gwarancja estetycznego wyglądu i wysokiej jakości mebli, ale także pewność braku negatywnego oddziaływania na środowisko. Ekologia jest dla nas tak samo ważna jak zadowolenie klienta.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog

Polecamy

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu