jak urządzić sypialnię boho

Jak urządzić sypialnię w stylu boho?

przez... - Brak komentarzy kompan

Sypialnia w stylu boho to doskonałe rozwiązanie w przypadku tych wszystkich osób, którym zależy na stworzeniu świątyni odpoczynku, w której będzie panowała nieskrępowana wolność. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom mamy możliwość stworzenia przytulnego, klimatycznego i bardzo nastrojowego wnętrza, w którym przebywanie dla nas będzie czystą przyjemnością. Wspomniana stylistyka łączy w sobie harmonię z lekkością dobranych kolorów.

Styl boho mimo, że dla wielu osób wydaje się być nieco zbyt kontrowersyjny, ekscentryczny, a nawet kiczowaty, to i tak cieszy się bardzo dużą popularnością wśród szerokiego i licznego grona. Inspiracją do jego stworzenia było francuskie środowiska artystyczne XVII wieku, które nie tylko odrzucały ogólnie przyjęte normy, ale także praktycznie na każdym polu dawały wyraz swojej niezależności. Mowa w tym momencie o bohemie tzw. cyganerii , która obejmowało malarzy, muzyków, pisarzy oraz wielu innych artystów. Ich buntownicza postawa znalazła odzwierciedlenie zarówno w tworzonych przez nich dziełach tejże epoki, jak i stylu ubierania, a także i sposobie urządzania wnętrz.

Omawiany styl doskonale sprawdza się w przypadku osób zdecydowanych i odważnych, dla których łączenie różnych barw i motywów, jest środkiem do stworzenia oryginalnych i nietuzinkowych wnętrz.

Dodatki, które pozwolą na stworzenie sypialni w stylu boho

Sypialnia w stylu boho jest miejscem, w którym powinny rządzić zwiewne, a zarazem i delikatne tkaniny w postaci m.in. narzut na łóżko lub też makram wiszących na ścianie. W tego typu pomieszczeniu bardzo często można odnaleźć ślady dalekich podróży, czyli m.in. przywiezione z wakacji pamiątki, inspirowane orientem w postaci m.in. różnych koców lub dywaników.

W przypadku tego typu wnętrza królują takie kolory jak ciepłe brązy, naturalne beże oraz biel, które współgrając ze sobą pozwalają nadać przestrzeni harmonii i lekkości.

Lozka drewniane to jedne z kluczowych elementów, których nie może zabraknąć w przypadku urządzania sypialni w stylu boho. Mowa w tym momencie zwłaszcza o tych meblach, charakteryzujących się prostą i solidną konstrukcją, które można wyposażyć w długi, delikatny i zwiewny materiał swobodnie opadający na podłogę, jakim jest baldachim. Dodatkowo wezgłowie, w które wyposażone jest lozko drewniane powinno posiadać oryginalny, rzeźbiony lub ażurowy kształt.

Innymi bardzo ważnymi elementami stylu boho, których nie może zabraknąć w naszej sypialni są różnego rodzaju naturalne ozdoby w postaci koralików, piórek oraz makram, czyli tzw. łapaczy snów.

Huśtawka lub hamak to drugie po łóżku miejsce do drzemki, odpoczynku, a nawet medytacji, które również jest jednym z chętniej stosowanych produktów do wyposażenia sypialni w omawianej stylistyce. Dzięki powyższym rozwiązaniom mamy możliwość nadania wnętrzu beztroskiej, a zarazem i wakacyjnej atmosfery. Warto jest wybierać te hamaki lub huśtawki, które wyposażone są w dekoracyjne frędzle, dzięki czemu mimo dość dużych rozmiarów, nie przytłoczą one wnętrza pomieszczenia i będą pasowały do reszty wystroju.

Bardzo często w sypialniach urządzony w przedmiotowym charakterze znajdziemy m.in. plecione lampy, różnego rodzaju poduszki dekoracyjne na łóżko, świeczki, lampki, wiklinowe kosze, osłonki, doniczki, rośliny oraz fotele typu kokon.