łóżko drewniane AGIE - romantyczna sypialnia

Jak wybrać odpowiedni rozmiar łóżka?

przez... - Brak komentarzy webspectrum

Wybierając wymarzone łóżko drewniane do nowej sypialni nie możemy kierować się jedynie aktualnymi trendami na rynku wnętrzarskim. Łóżko oczywiście powinno nam się podobać i dobrze się komponować z pozostałym wyposażeniem sypialni, ale jednak najważniejszą jego cechą powinna być wygoda. W łóżku spędzamy wiele godzin. Nawet jeśli prowadzimy zabiegany tryb życia przesypiamy w nim dobrych kilka godzin dziennie. W artykule poruszymy temat odpowiedniego rozmiaru łóżka. Jaki rozmiar należy wybrać dla jednej osoby, a jaki dla małżonków?

Łóżko drewniane jednoosobowe

 

Znalezienie łóżka dla jednej osoby nie jest tak dużym problemem, jak wybór łóżka małżeńskiego. Przyjmuje się, że standardowym rozmiarem łóżka jednoosobowego jest 90×200 cm i w takim łóżku z pewnością będzie wystarczająco dużo miejsca. Producenci łóżek wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta proponują dodatkowo łóżka jednoosobowe w rozmiarze 80×200 cm oraz 100×200 cm. Te pierwsze to najlepsza propozycja do bardzo małych sypialni, które są problemem mieszkań w bloku. W przypadku dzieci, młodzieży i szczupłych osób nawet tak wąskie łóżko zapewni komfortowy sen. Większe wnętrza dają większe pole do popisu i wtedy bez wyrzutów sumienia, że zagracimy przestrzeń można wybrać łóżko 100×200.

140×200 cm, 160×200 cm, czy 180×200 cm?

 

Wybór łóżka dwuosobowego, szczególnie jeśli mamy ograniczony metraż nie jest wcale prostym wyborem. Osobom przyzwyczajonym do spania na większej powierzchni trudno sobie wyobrazić spanie w łóżku o wymiarach 140×200 cm. Dla większości jest to jednak wystarczająca wielkość, która powoduje, że śpiące w nim osoby przeszkadzają sobie nawzajem i mogą spać spokojnie. Szczęściarze posiadający bardzo duże wnętrza mogą sobie pozwolić nawet na bardzo duże łóżka o wielkości nawet 200×200 cm. W tak ogromnych łóżkach pomieszczą się nawet dzieciaki, które przybiegną rano obudzić rodziców.

Wybór rozmiaru łóżka to kwestia, którą trzeba dobrze przemyśleć, ponieważ od tego zależy nie tylko nasze samopoczucie, ale i zdrowie. Trzeba wziąć pod uwagę osobiste preferencję, ale także wielkość sypialni. Dzięki dużej ofercie łóżek drewnianych w sklepie Arbora z pewnością znajdziesz coś dla siebie.