łóżko drewniane małżeńskie 160x200 cm

Łóżko małżeńskie – jakie wybrać?

przez... - Brak komentarzy webspectrum

Nie ma wątpliwości, że wybór pojedynczego łóżka jest łatwiejszy, niż wybór łóżka małżeńskiego. Wybierając meble dla dwóch osób musimy zadowolić obie strony, a często potrzeby i preferencje małżonków znacznie się różnią. Sprawa komplikuje się tym bardziej, że musimy zdecydować się na rozmiar łóżka, materiał z którego jest wykonany, a także materac, który będzie wygodny dla obu osób. W artykule podpowiadamy co koniecznie trzeba wziąć pod uwagę podczas wyboru solidnego łóżka małżeńskiego.

Łóżko małżeńskie – 140 x 200, 160 x 200, czy większe?

 

Rozmiar łóżka to chyba jedna z najtrudniejszych kwestii podczas aranżacji sypialni. Większość z nas z pewnością najbardziej cieszyłaby się z ogromnego łoża w rozmiarze 200 x 220 cm, niestety realia są takie, że w niewielu polskich sypialniach jest na nie wystarczająco dużo miejsca.

Najczęściej wybierane jako łóżka małżeńskie są te o wymiarach 160 x 200 i 180 x 200 cm. Lepiej wpasowują się w przestrzeń małych sypialni, nie przytłaczają ich, a przy tym zapewniają spokojny sen dwóm osobom. W przypadku szczupłych osób łóżko 140 x 200 cm też będzie wystarczające, ale problem może się pojawić, gdy w rodzinie pojawi się dziecko lubiące spać z rodzicami w jednym łóżku.

Łóżko tapicerowane, drewniane, czy metalowe?

 

Łóżko małżeńskie powinniśmy wybierać w momencie, gdy w naszej głowie jest już określona wizja sypialni. Takie podejście ma największy sens, ponieważ unikniemy sytuacji, że w sypialni pojawi się chaos spowodowany różnymi stylami aranżacyjnymi. W zależności od tego jaki mamy pomysł na wnętrze możemy wybierać wśród łóżek drewnianych, tapicerowanych oraz metalowych. Które są najlepsze? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Łóżka drewniane z litego drewna mają tą przewagę nad innymi, że pasują w zasadzie do każdego stylu, ponieważ występują w różnej formie, a także w wielu wybarwieniach. Są też niezwykle trwałe i ekologiczne. W przypadku łóżek tapicerowanych największą zaletą są miękkie, komfortowe obicia, a także możliwość wyboru wśród ogromnej palety kolorów. Łóżka z metalową ramą wygrywają natomiast stosunkiem jakości do ceny.

Więcej informacji, które pomogą wybrać pomiędzy poszczególnymi typami łóżek znajdziesz w artykule: „Łóżko do sypialni drewniane, metalowe, czy tapicerowane?”.

Funkcjonalność i praktyczne rozwiązania

 

Kwestie estetyczne są ważne w przypadku niemal każdego produktu, jednak wybierając łóżko najważniejsze jest to, czy zapewni nam ono spokojny i zdrowy odpoczynek. Co w największym stopniu odpowiada za nasz sen? Materac, stelaż i dopiero później sama rama łóżka. Materac należy dobrać pod upodobań i przyzwyczajeń małżonków, ale nie bez znaczenia jest także ich waga. Ciekawym pomysłem jest zakup dwóch osobnych materaców, dzięki czemu obie strony będą w pełni usatysfakcjonowane.

Producenci łóżek oferują nam sporo ciekawych rozwiązań, dzięki którym łóżka nie służą nam jedynie do odpoczynku. Doceniane przez klientów są łóżka z pojemnikiem, dzięki którym zwiększamy przestrzeń przechowywania. Są one alternatywą dla łóżek z szufladami. Na rynku dostępne są także łóżka z zagłówkiem w postaci szafek, łóżka z wysuwanymi szafkami nocnymi oraz łóżka z dodatkowymi półeczkami na drobiazgi.

Wybierając łóżko mamy nadzieję, że posłuży nam co najmniej kilka lat. Dlatego dokonujmy wyboru z głową, aby przez następnych kilka lat nie być sfrustrowanym złą decyzją. Natomiast jeśli jesteś zdecydowany na drewniane łóżko małżeńskie wykonane z litego drewna zapraszamy do sklepu internetowego Arbora.