komoda z litego drewna

Komody z litego drewna – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

przez - Brak komentarzy Paweł Andrzejewski

Jednym z najbardziej funkcjonalnych, a zarazem uniwersalnych elementów wyposażenia wnętrz jest komoda – możesz ustawić ją zarówno w salonie, jak i pokoju dziecięcym czy sypialni. Przydaje się nie tylko jako miejsce do przechowywania, ale też efektowny akcent stylistyczny – szczególnie jeśli jest to reprezentacyjny mebel wykonany z litego drewna. 

Jeżeli szukasz komody drewnianej i zastanawiasz się, czym należy się kierować podczas jej wyboru – zapraszamy do lektury. Wierzymy, że dzięki naszym poradom dokonasz satysfakcjonującego zakupu i nabędziesz mebel, który posłuży Ci przez wiele lat.

Wybór komody – co wziąć pod uwagę?

Pierwszą rzeczą, jaką musisz wziąć pod uwagę, jest funkcja pomieszczenia, w którym masz zamiar ustawić ten mebel. Przykładowo, komoda do salonu powinna być stonowana i elegancka. Lepiej, aby miała niewielką liczbę drzwi oraz szuflad i prostą, choć niebanalną formę. Natomiast ta, którą masz zamiar umieścić w sypialni, może mieć bardziej urozmaiconą budowę, co pozwoli Ci łatwo posegregować ubrania, bieliznę oraz dodatki.

Kolejnym istotnym elementem jest ilość miejsca, którym dysponujesz. Komody z litego drewna wyglądają elegancko i efektownie, dlatego warto zadbać o to, by odpowiednio wyeksponować ich walory, nie wciskając ich na siłę pomiędzy inne elementy wystroju. Pamiętaj, że musisz mieć swobodny dostęp do mebla oraz możliwość wygodnego użytkowania go. Zwróć uwagę na głębokość – jeśli wybierzesz komodę z szufladami, upewnij się, że będziesz mógł je wysunąć na całej długości, jeżeli natomiast model otwierany – zadbaj o to, by drzwiczki nie uderzały o inne przedmioty.

Pamiętaj także o kwestii jakości – komody z litego drewna są bardzo trwałe i posłużą Ci przez wiele lat – pod warunkiem, że zostaną wykonane z należytą starannością i dbałością o newralgiczne szczegóły:

  • zawiasy,
  • uchwyty,
  • nóżki.

 

Styl nowoczesny czy tradycyjny? Jaki model wybrać?

Meble z litego drewna występują w wielu odmianach, dlatego pasują do każdego rodzaju wnętrza – od modernistycznych po klasyczne. Nie oznacza to jednak, że dowolna komoda nadaje się do wszystkich pokojów. Bardzo ważne jest, by jej stylistyka korespondowała z resztą wystroju. Dzięki temu unikniesz wrażenia chaosu oraz przypadkowości i łatwo stworzysz spójną aranżację.

Do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz najlepiej pasować będzie komoda o „oszczędnym”, prostym układzie. Brak widocznych uchwytów oraz mnogość dostępnych odmian kolorystycznych sprawiają, że świetnie komponuje się ona z modnym obecnie wystrojem industrialnym oraz skandynawskim. Prosta forma tej komody powoduje też, że możesz kupić kilka sztuk i połączyć je ze sobą, dzięki czemu zyskasz więcej miejsca do przechowywania.

Jeżeli natomiast w Twojej sypialni lub salonie dominuje styl retro, lepszym wyborem będzie efektowna komoda nawiązująca do dawnej, a zarazem ponadczasowej elegancji. Precyzja wykonania i lite drewno bukowe sprawią, że staje się ona prawdziwą ozdobą każdego wnętrza, nadając mu jednocześnie klasy i tajemniczości.

A co, jeśli pomieszczenia w Twoim domu nie mają jasno zdefiniowanej stylistyki? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie przejrzenie dostępnych w naszym sklepie opcji i poszukanie inspiracji. Może się okazać, że właśnie ustawienie w pokoju drewnianej komody sprawi, iż nabierze on charakteru i będzie wyglądał jak dzieło zawodowego projektanta wnętrz.

Podsumowanie

Wybranie odpowiedniego rodzaju mebli może całkowicie odmienić wygląd pomieszczenia, a ponadto wpłynąć pozytywnie na Twoje codzienne funkcjonowanie. Użyteczna komoda z szufladami i drzwiczkami pomoże Ci utrzymać porządek i zaoszczędzić czas, jaki musiałbyś poświęcić na gorączkowe poszukiwanie zagubionych drobiazgów. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom łatwo dobierzesz odpowiedni model.

Pamiętaj też, że lite drewno to niezwykle trwały materiał, oczywiście pod warunkiem, że jest on odpowiednio pielęgnowany. Na szczęście, nie jest to trudne zadanie. Wystarczy, że będziesz regularnie przecierać swoją komodę miękką ściereczką zwilżoną środkiem do czyszczenia drewna, a będzie Ci ona służyć przez wiele lat.

Sprawdź nasze produkty!