łóżko drewniane małżeńskie 160x200 cm

Łóżka drewniane w minimalistycznej sypialni

przez... - Brak komentarzy webspectrum

Minimalizm gości w naszych wnętrzach od dobrych kilku lat i nie traci na swojej popularności. Dla wielu minimalistyczne wnętrza są bazą do innych aranżacji, ponieważ łatwo je adaptować do zmieniających się potrzeb domowników. Czym charakteryzuje się minimalistyczna sypialnia i jakich elementów nie może w niej zabraknąć? Zapraszamy do artykułu.

Mniej znaczy więcej

 

Podstawową zasadą z którą powinien kojarzyć się nam minimalizm jest „mniej znaczy więcej”. Nie ma tutaj miejsca na zbędne dodatki i niepasujące do siebie meble. Każdy element powinien mieć swoją funkcję i wpisywać się w całość kompozycji. Trzymanie się tych zasad sprawia, że nawet niewielkie wnętrza wydają się być przestronne i eleganckie.

Minimalistyczne wnętrza to także proste, geometryczne formy oraz jasne kolory, które dodatkowo rozjaśniają przestrzeń. Jeśli chodzi o barwy króluje złamana biel, odcienie szarości oraz beżu, ale nie oznacza to, że musimy rezygnować z mocnych barw. Nasycone kolory powinny być jednak zarezerwowane tylko dla pojedynczych akcentów.

Ze względu na to, że w minimalizmie stawiamy na przemyślane elementy wyposażenie wnętrz, nie ma w nich miejsca na meble o kiepskiej jakości. Muszą być one solidne, dlatego warto stawiać na cenne materiały takie jak drewno, czy szkło.

Minimalistyczna sypialnia

 

Sypialnia urządzona w stylu minimalistycznych pozwala na spokojny odpoczynek. Nasza uwaga nie jest rozpraszana przez zbędne dodatki, intensywne kolory oraz wzory, co może wpłynąć na łatwiejsze zasypianie.

Klasyczna, minimalistyczna sypialnia to wnętrze przede wszystkim jasne, które dla wielu osób może być zbyt ascetyczne. Efektu tego unikniemy jeśli wprowadzimy do sypialni elementy wykonane z drewna. To one idealnie ocieplą wnętrze, które nadal pozostanie jednak eleganckie. Dobrym wyborem będą solidne łóżka drewniane oraz szafki nocne firmy Arbora. Ich prosta forma i piękny odcień idealnie wpiszą się w minimalistyczną sypialnię.

Ważną rolę spełniają także dodatki z których nie powinniśmy całkowicie rezygnować, bo to one wypełniają przestrzeń. Nawet w minimalistycznej sypialni znajdzie się miejsce na designerską lampę, czy elegancką narzutę i poduszki ozdobne.

Minimalizm to jedna z propozycji, która może okazać się idealnym stylem do Twojej sypialni. Prostota, elegancja i harmonia obecna w minimalistycznych wnętrzach nigdy nie wyjdzie z mody, a dodatkowo pięknie wygląda.