Łóżka drewniane z pojemnikiem

Łóżko drewniane z pojemnikiem pod stelażem czy szufladami – które wybrać?

przez... - Brak komentarzy Paweł Andrzejewski

Urządzasz sypialnię i zamierzasz kupić do niej solidne, drewniane łóżko? Zastanawiasz się, czy lepiej będzie postawić na model z pojemnikiem, czy z szufladami? Chcesz wiedzieć, która z tych opcji sprawdzi się w Twoim przypadku? W takim razie przeczytaj koniecznie nasz krótki poradnik. Jesteśmy przekonani, że dzięki zawartym w nim informacjom dokonasz trafnego wyboru.

Bukowe łóżko z pojemnikiem – sprytny patent do Twojej sypialni

Planując aranżację wnętrza, należy wziąć pod uwagę zarówno względy estetyczne, jak i praktyczne. Zakup łóżka z litego drewna z pojemnikiem na pościel z pewnością będzie doskonałym pomysłem na urządzenie pięknej i funkcjonalnej sypialni. Pamiętaj, że drewno bukowe to jeden z najtrwalszych i najbardziej solidnych materiałów. Z kolei sprytny system, pozwalający wykorzystać miejsce pod materacem, sprawi, że zyskasz sporo przestrzeni do przechowywania  – nie zapominaj, że mogą to być nawet cztery metry kwadratowe. Weź też pod uwagę, że niekoniecznie musisz trzymać tam kołdry i poduszki – producenci łóżek przyznają, że klienci często pytają o wymiary pojemnika, bo mają zamiar przechowywać tam zupełnie inne przedmioty, niż pościel. Mogą to być np. walizki, książki, ubrania, a nawet sprzęt sportowy.

Warto jednak pamiętać, że pod łóżkiem może znaleźć się albo pojemnik, albo szuflady. Która opcja będzie zatem lepsza? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest oczywista. Dokonując wyboru, warto mieć na uwadze zalety oraz wady każdej z nich.

Łóżka drewniane z pojemnikiem

Zdaniem producentów, jest to najpopularniejsze i najchętniej kupowane rozwiązanie. Pragnąc skorzystać ze schowka, wystarczy podnieść stelaż z materacem. W ten sposób zyskuje się dostęp do całej przestrzeni, co umożliwia umieszczenie w niej przedmiotów o dużych gabarytach, np. kijów do golfa, sprzętu elektronicznego czy dekoracji świątecznych.

Łóżka z szufladami

Ta opcja również ma swoje atuty. Najważniejszym z nich jest możliwość posegregowania przechowywanych pod stelażem przedmiotów. Warto pamiętać, że w zależności od modelu łóżka, liczba szuflad może być różna. Wystarczy wysunąć jedną z nich, by dostać się do poszukiwanego przedmiotu. Niestety, trzeba mieć na uwadze, że większe obiekty mogą się tam nie zmieścić.

O czym warto pamiętać?

Kupując łóżko z litego drewna, dokonujesz wyboru, który pozostanie z Tobą na wiele lat. Należy więc dobrze przemyśleć kwestię dostępu do schowka oraz sposobu jego otwierania. Jakie elementy powinieneś wziąć pod uwagę?

  1. Gabaryty sypialni. Pamiętaj, że użytkowanie szuflad wymaga miejsca po bokach łóżka. Jeśli masz do dyspozycji małe pomieszczenie, wybierz model z pojemnikiem.
  2. Rodzaj i umiejscowienie pozostałych mebli. Nawet obszerne wnętrze może się okazać mało funkcjonalne, jeśli umieszczone w nim sprzęty będą ze sobą kolidować. Jeżeli obok łóżka staną szafki nocne, będziesz musiał przesuwać je za każdym razem, gdy zechcesz otworzyć szufladę. W takiej sytuacji również lepszym rozwiązaniem będzie model z pojemnikiem. 
  3. Twoja kondycja oraz zdrowie. Pamiętaj, że stelaż ma swoją masę. Jeśli umieścisz na nim gruby materac, koce, poduszki i kołdry, możesz mieć problemy z uniesieniem konstrukcji, mimo iż producenci łóżek z pojemnikiem dokładają starań, by system otwierania schowka działał sprawnie i był łatwy w obsłudze. W takiej sytuacji mebel z szufladami może okazać się lepszym rozwiązaniem. 
  4. Rodzaj dywanu. Wiele osób lubi, gdy na podłodze sypialni spoczywają puszyste tekstylia z frędzlami lub „dredami”. Kontakt z miękkim podłożem tuż po obudzeniu jest bardzo komfortowy, jednak gruby materiał uniemożliwia przesuwanie szuflad. W takim przypadku łóżko z pojemnikiem będzie lepszą opcją.

 

Chcesz kupić solidne łóżko z litego drewna? Sprawdź nas!

Jeśli szukasz mebli, które spełnią Twoje oczekiwania i umożliwią Ci zaaranżowanie gustownej, a zarazem funkcjonalnej sypialni, skorzystaj z naszej oferty. Jako doświadczeni producenci łóżek z drewna bukowego wiemy, jak połączyć tradycyjne rozwiązania z nowoczesnym designem. W ofercie znajdziesz nie tylko klasyczne łóżka, ale też oryginalne wzory – takie jak łóżko „lewitujące”. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się – będzie nam bardzo miło pomóc Ci w dokonaniu udanego zakupu.