łóżko lewitujące z pojemnikiem Arbora

Łóżko lewitujące – nietypowe rozwiązanie do sypialni

przez - 1 komentarz webspectrum

Podobają Ci się łóżka drewniane, ale szukasz czegoś wyjątkowego? Mamy coś dla Ciebie! Od niedawna hitem do sypialni są łóżka lewitujące. Na czym polega ich fenomen, jakie są ich wady, zalety oraz gdzie warto je kupić? Zapraszamy do naszego dzisiejszego artykułu.

Łóżko lewitujące – hit sezonu

Tradycyjne łóżka drewniane są niezwykle popularne. Wykonane z cennego surowca zachęcają wysoką trwałością, a także pięknym wyglądem. Dostępne w wielu formach oraz wybarwieniach znajdą swoje miejsce w każdym stylu aranżacyjnym. Białe łóżka drewniane sprawdzą się w minimalistycznych i skandynawskich sypialniach, a łóżka w naturalnym odcieniu sprawią, że klasyczna sypialnia stanie się przytulna i klimatyczna.

Istnieje jednak spore grono osób, które szukają niebanalnych rozwiązań. Świetną propozycją dla nich są drewniane łóżka lewitujące, które zaskakują formą oraz konstrukcją. Wbrew pozorom do stworzenia takiego łóżka wcale nie są potrzebne czary. Wrażenie lewitowania łóżka osiąga się za pomocą ich specjalnej konstrukcji. Najprościej efekt ten uzyskamy umieszczając nóżki, bądź specjalne podpórki w centralnej części łóżka, które nie są widoczne. Alternatywą są konstrukcje w których środek ciężkości przenosi się bliżej zagłówka lub montaż łóżka do ściany.

Ciekawostką może być fakt, że prawdziwie lewitujące łóżka, które wykorzystują właściwości pola magnetycznego także istnieją. Budzą one jednak nadal spore kontrowersje, dlatego bezpieczniejszą opcją zdecydowanie jest wybór drewnianych lewitujących łóżek firmy Arbora.

Łóżka lewitujące – wady i zalety

Oczywiście pierwszą zaletą, która przychodzi do głowy w przypadku łóżek lewitujących jest ich oryginalny i niepowtarzalny design. Jest to jeszcze dość mało popularne rozwiązanie, dlatego możemy mieć pewność, że wzbudzimy zachwyt wśród rodziny i znajomych. Konstrukcja łóżka sprawia, że wydaje się ono lżejsze i mniej przytłaczające niż te tradycyjne, które często są dość masywne. Z tego powodu sprawdzi się doskonale w niewielkich sypialniach. Zdecydowanie ułatwiają także zachowanie porządku pod łóżkiem. Bez trudu w wolną przestrzeń zmieści się zarówno odkurzacz, jak i mop.

Jaka jest ich główna wada? Większość łóżek lewitujących nie posiada pojemnika na pościel, dzięki czemu tracimy sporo dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Chcąc maksymalnie spełniać potrzeby klientów firma Arbora oferuje łóżko Balduczi MBox, które jest połączeniem nowoczesności z maksymalną funkcjonalnością. Jest to łóżko lewitujące wyposażone w pojemnik na pościel. Konstrukcja łóżka oparta jest właśnie na pojemniku co daje niesamowity efekt wizualny oraz zapewnia stabilność i funkcjonalność.

Firma Arbora to producent mebli wykonywanych w całości z litego drewna bukowego, co wpływa na niesamowitą jakość i trwałość produktów. Prosty design i oszczędność detali sprawia, że meble są ponadczasowe, a ich piękno tkwi właśnie w prostocie.