łóżko do sypialni drewniane Arbora

Łóżko do sypialni drewniane, metalowe, czy tapicerowane?

przez - Brak komentarzy webspectrum

Wybierając idealne łóżko do sypialni z pewnością w naszej głowie pojawi się kilka pytań. Kluczowymi decyzjami są te dotyczące rozmiaru łóżka oraz materiału z którego ma być wykonane. Sklepy meblarskie obecnie oferują nam do wyboru łóżka do sypilani drewniane, tapicerowane oraz metalowe. Które są najlepszym wyborem? Wszystko zależy od preferencji i upodobań klienta. W dzisiejszym artykule wskażemy na najważniejsze cechy poszczególnych typów łóżek.

Łóżka drewniane

Drewno jest materiałem bardzo cenionym w meblarstwie. Przede wszystkim łóżka drewniane polecane są alergikom, ponieważ materiały użyte do ich produkcji nie wywołują uczuleń. Dodatkowo drewno ma właściwości antystatyczne, co oznacza że wolniej osadza się na nim kurz i łatwiej jest go usunąć.

Na uwagę zasługuje również fakt, że drewno jest materiałem bardzo trwałym. Każdy z nas widział stare drewniane meble, które nawet po wielu latach pięknie wyglądają. Więcej informacji o tym jak pielęgnować drewniane meble, aby służyły jak najdłużej znajdziesz tutaj.

Łóżko do sypialni drewniane to dobry wybór, ponieważ drewno jest materiałem uniwersalnym. Wpisze się zatem w zróżnicowane aranżacje wnętrz tworząc przytulny i ciepły klimat. Dodatkowo drewno jest materiałem zawsze modnym, więc nie ma obaw, że nasza drewniana sypialnia nie będzie wpisywała się w najnowsze trendy wnętrzarskie.

Łóżka tapicerowane

Główną zaletą łóżek tapicerowanych jest ogromny wybór kolorów oraz faktur materiałów. Daje nam to możliwość znalezienia łóżka, które idealnie wpisze się w naszą koncepcję wystroju sypialni oraz stworzy spójną całość z pozostałymi elementami wyposażenia.

Łóżka tapicerowane charakteryzują się miękkimi obiciami, które zapewniają wysoki komfort użytkowania. Unikamy bolesnego obijania się o ramy łóżka, a miękkie zagłówki zostaną z pewnością docenione przez osoby lubiące wieczorami czytać.

Niestety część materiałów obiciowych może być niskiej jakości i ich podatność na otarcia i uszkodzenia będzie wysoka. Dlatego wybierając łóżka tapicerowane warto wybierać materiały o zwiększonej odporności oraz materiały plamoodporne.

Łóżka metalowe

Łóżka z metalową ramą to niebanalne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu sypialniach zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Główną zaletą metalowych łóżek jest ich lekka forma, które nie przytłacza wnętrza. Ma to szczególne znaczenie w przypadku niewielkich sypialni.

Na uwagę zasługuje także wysoka trwałość i wytrzymałość łóżka oraz stosunkowo niska cena. Metalowe łóżka dostępne są w różnej kolorystyce. Producenci nie ograniczają się tylko do czarnych i białych barw, ale biorą pod uwagę całą paletę kolorów. Dobrą wiadomością dla klientów jest również to, że z łatwością w zaciszu własnego domu można zmienić kolor metalowej ramy łóżka, jeśli dotychczasowa nam już się znudzi.

Łóżko jest najważniejszym elementem sypialni, dlatego warto dobrze przemyśleć jaki model będzie w naszym przypadku najlepszym wyjściem. Zwolennikom tradycyjnych rozwiązań, którzy poszukują drewnianych mebli wysokiej jakości polecamy produkty firmy Arbora.