łóżko LAVERTA z litego drewna

Aranżacja małej sypialni – łóżko z pojemnikiem

przez... - Brak komentarzy webspectrum

Aranżacja sypialni dla wielu jest kłopotem, a staje się jeszcze większym wyzwaniem, gdy ogranicza nas ich metraż. Na szczęście nawet niewielkie sypialnie mogą być miejscem przytulnym i w pełni funkcjonalnym. W ich przypadku warto jednak trzymać się kilku podstawowych zasad o których opowiemy w dalszej części artykułu.

Jasne ściany i relaksujące światło

 

Największym błędem, który możemy popełnić w małej sypialni to ciemne ściany. Efektem będzie optyczne zmniejszenie przestrzeni, która będzie przytłaczać, a nie zachęcać do odpoczynku. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie wybór jasnych, pastelowych kolorów. Idealnie sprawdzą się beże, szarości lub nawet bieli, która nada lekkości. Jasne wnętrza zdecydowanie wydają się bardziej przestronne i przytulne, a przecież na tym nam zależy.

Dopełnieniem jasnych kolorów na ścianach, będzie odpowiednie oświetlenie. W sypialni warto zadbać o dodatkowe źródło światła w postaci lampek nocnych lub kinkietów, które dają słabsze, przygaszone światło, tworząc nastrojową atmosferę.

Zaplanuj przestrzeń

 

W sypialniach o małym metrażu łatwo przesadzić z ilością przedmiotów, które się w niej znajdują. Jeśli tylko możemy unikajmy niepraktycznych meblościanek. Najlepszym wyborem będzie szafa do zabudowy, która maksymalnie wykorzysta miejsce i pomieści nawet bardzo obszerną garderobę. Ciekawym rozwiązaniem, które bardzo ułatwia przechowywanie na przykład sezonowych ubrań, bądź pościeli, kocy i narzut jest łóżko z pojemnikiem. Miejsce w komorze łóżka, które otrzymujemy po podniesieniu stelaża wraz z materacem to spora dodatkowa przestrzeń, która ułatwia uporządkowanie rzeczy i utrzymanie porządku. Przykładem takiego łóżka może być model BALDUCZI MBox od Arbora. Łóżko z pojemnikiem wykonane z litego drewna bukowego to gwarancja najwyższej jakości, która pozwoli na spokojny sen.

Większość z nasz marzy o dużych, przestronnych sypialniach z wygodnym łóżkiem i przestronną garderobą. Prawdą jest jednak taka, że to właśnie małe przestrzenie są bardziej przytulne. Przestrzegając zasad aranżacji małych wnętrz możemy bez większych problemów stworzyć komfortowy kąt nawet w najmniejszym mieszkaniu, który zapewni spokojny sen i odpoczynek nawet po najdłuższym dniu.