łóżko z litego drewna do sypialni bukowe BENITO CR

Jakie meble z litego drewna warto kupić?

przez... - Brak komentarzy webspectrum

Meble z litego drewna to jakość nieporównywalna do oferowanych mebli wykonanych z płyt wiórowych. Wygrywają przede wszystkim trwałością, są solidnie wykonane, odporne na uderzenia oraz obicia. Nie można zapomnieć również o tym, że wyglądają lepiej. Tworzą stylowe, eleganckie wnętrza, które zachwycają. Meble z litego drewna kosztują więcej, ale są inwestycją na lata. Nie każdy może sobie pozwolić na wykończenie mieszkania w całości drewnianymi meblami, dlatego podpowiadamy na jakie elementy wyposażenia szczególnie warto zwrócić uwagę.

Łóżko z litego drewna do sypialni

 

Wybierając łóżko do sypialni zwykle mamy nadzieję, że posłuży nam dłuższy czas. Najczęściej stawiamy na meble solidne i funkcjonalne, a takie są właśnie łóżka wykonane z drewna. Masywne łóżko z drewna litego do sypialni w połączeniu z wygodnym materacem tworzy zestaw idealny, który zapewni zdrowy i spokojny sen. Wybierając łóżko wykonane z naturalnego surowca mamy pewność, że nie narażamy naszego zdrowia na działanie szkodliwych materiałów i substancji. Przykładem mogą być meble firmy Arbora, które wykonywane są z drewna bukowego oraz wykańczane w pełni bezpiecznymi naturalnymi woskami.

Drewniany stół do kuchni

 

Solidny, masywny stół to świetny wybór do przestronnych jadalni, bądź salonów. Będzie on głównym elementem przykuwającym uwagę, a nasi goście z pewnością chętnie usiądą przy nim przy pysznej kawie. Stół to element często eksploatowany, szczególnie w przypadku większych rodzin. Codzienne spożywanie posiłków, świętowanie z rodziną, czy wieczory spędzone na graniu w gry planszowe to tylko przykładowe aktywności, które musi wytrzymać blat. Drewniany stół z pewnością będzie służył dłużej, niż płyta pilśniowa.

O drewnie można śmiało powiedzieć, że godnie się starzeje. Subtelna zmiana wybarwienia, czy delikatne rysy na powierzchni nadają mu charakteru i chociaż konieczna jest jego odpowiednia pielęgnacja, nie jest ona ani zbyt skomplikowana, ani czasochłonna. Jeśli drewniany stół po kilku, bądź kilkunastu latach będzie wymagał renowacji z pewnością podejmie się jej każdy stolarz, który nada mu drugie życie.

Drewniane szafki kuchenne

 

Kuchnie w których wykorzystano drewno to zwykle wnętrza ciepłe i przytulne. Jeśli nasz budżet pozwala na wykonanie całej zabudowy kuchennej z litego drewna to jak najbardziej warto. W kuchni przygotowujemy posiłki, dlatego powinniśmy zwracać uwagę z czym nasze jedzenie ma bezpośredni kontakt. W przypadku mebli drewnianych pochodzących od sprawdzonych producentów możemy mieć pewność, że nie zawierają one niebezpiecznych dla zdrowia substancji. Co istotne drewniane szafki kuchenne dają nam duże pole do popisu jeśli chodzi o zmianę ich kolorystyki, gdy obecna nam się już znudzi.

Jeśli nasze możliwości finansowe nie pozwalają na zakup mebli kuchennych z litego drewna warto mimo to zdecydować się na wykonanie drewnianego blatu kuchennego.

Meble wykonane z litego drewna to inwestycja na lata. Natura daje nam możliwość korzystania z jej bogactw, dlatego warto to wykorzystać i stworzyć przestrzeń przyjazną dla zdrowia, która przy okazji ma wysokie walory estetyczne. Jeśli zdecydujemy się na choćby jeden mebel wykonany z prawdziwego drewna, z upływem czasu z pewnością zapragniemy kolejnych.