łóżko lewitujące

Minimalizm w sypialni i modne rozwiązania

przez... - Brak komentarzy kompan

Sypialnie minimalistyczne cieszą się dużym zainteresowaniem. Elementy, które tworzą minimalistyczne pomieszczenia są doceniane ze względu na ich ponadczasowość. Aby urządzić pomieszczenie w tym stylu nie potrzeba wiele czasu, a proste rozwiązania sprawiają, że sypiania łatwo stanie się wygodna i uporządkowana. W ten sposób zyskamy pomieszczenie o wyjątkowym charakterze, gdzie możemy poczuć harmonię i oderwać się od codziennych zmagań.

Jakie łóżko w sypialni minimalistycznej?

Idea minimalizmu zakłada odrzucenie zbędnych przedmiotów i korzystanie jedynie z tych, które są niezbędne do życia. Ma to swoje przełożenie w sposobie aranżacji wnętrz. Pomieszczenie w stylu minimalistycznym jest przestronne, funkcjonalne, nie ma w nim zbędnych elementów, które zabierają przestrzeń. Każdy element ma swój cel, dlatego można stwierdzić, że minimalizm to maksymalna funkcjonalność.

Sercem sypialni minimalistycznej jest łóżko, które powinno mieć prostą konstrukcję, bez zbędnych ozdobników. Minimalizm ceni sobie również jakość wykonania mebli. Najlepiej wybrać drewniane łóżko, w kolorze naturalnym. bądź białe lub szare. Do sypialni minimalistycznej doskonale pasuje drewniane lewitujące łóżko, które optycznie wydaje się unosić nad ziemią. Efekt taki jest możliwy do uzyskania poprzez zastosowanie specjalnej konstrukcji ukrywającej nóżki mebla. Łóżko lewitujące sprawia wrażenie lżejszego, dzięki czemu uzyskujemy w sypialni efekt lekkości, który będzie pożądany zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Otwarta przestrzeń pod łóżkiem pozwala na doskonalsze zachowanie czystości, co też wpisuje się w minimalistyczne idee porządku i harmonii.

Harmonia pozostałych elementów w sypialni

Minimalizm w sypialni nie oznacza rezygnacji z ozdób, a jedynie właściwą ich selekcję. Aby uzyskać wrażenie przytulnego, a nie surowego, bądź pustego wnętrza należy zadbać, by współgrały ze sobą wszystkie elementy mebli, jakie tam umieścimy. Ważna jest harmonia geometryczna osiągana poprzez wybór prostych projektów i zastosowanie odpowiednich kolorów. Paleta barw, którą mamy do dyspozycji zawiera nie tylko odcienie beżu i szarości, lecz możemy sobie pozwolić na mocniejsze kolorystycznie akcenty. Komody i szafy powinny współgrać z kolorystyką łóżka i być praktycznym miejscem do przechowywania rzeczy.

Naturalność powinna być odzwierciedlona nie tylko w materiałach z których wyprodukowano meble, ale także dodatki, takie jak pościel czy dywan. Doskonałe będę akcesoria z lnu, wełny, bawełny i wikliny. Dla sypialni minimalistycznej ważne jest światło. Preferowanie jest naturalne oświetlenie, jednak po zachodzie słońca dobrze mieć alternatywę w postaci minimalistycznej lampy o prostej konstrukcji, która dodatkowo podkreśli harmonijny charakter aranżacji.

Pełną ofertę łóżek drewnianych znajdziesz w kategorii https://arbora.com.pl/kategoria-produktu/lozka-drewniane/.