Nie tylko na pościel. 3 patenty na pomysłowe wykorzystanie pojemnika pod łóżkiem

przez... - Brak komentarzy Paweł Andrzejewski

Coraz więcej osób decyduje się na zakup drewnianego łóżka z pojemnikiem na pościel. Warto jednak wiedzieć, że można w nim schować nie tylko kołdry czy poduszki, ale też wiele innych rzeczy, zyskując w ten sposób sporo miejsca do przechowywania. Jeśli zastanawiasz się, jak wykorzystać tę przestrzeń, zapraszamy do lektury. Dzięki niej poznasz trzy sprytne patenty, które ułatwią Ci zagospodarowanie miejsca pod łóżkiem.

Ile możesz zyskać?

Najważniejszym meblem w każdej sypialni jest łóżko – to od jego rozmiarów i charakterystyki zależy wygląd, a także funkcjonalność całego pomieszczenia. Jeśli zdecydujesz się na solidny, drewniany mebel z pojemnikiem na pościel, będziesz mógł wykorzystać przestrzeń pod nim do rozmaitych celów. Dzięki temu możesz odnieść następujące korzyści:

  • Zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania. Weź pod uwagę, że chodzi o naprawdę dużą powierzchnię – jako producent oferujemy łóżka drewniane o wymiarach 140×200, 160×200 lub 180×200. Oznacza to, że znajdujące się pod nimi pojemniki mają od 2,8 do nawet 3,6 m2 powierzchni – a to całkiem sporo miejsca. Wykorzystanie go to doskonały pomysł, szczególnie w przypadku niewielkich mieszkań, w których każdy centymetr jest na wagę złota.  
  • Ułatwić sobie utrzymanie porządku. Łóżka z litego drewna mają solidną konstrukcję, a znajdujące się pod nimi schowki są bardzo pojemne. Sprawia to, że możesz umieścić w nich pudełka, przegródki lub kosze i po prostu wkładać tam różne drobiazgi, zamiast pieczołowicie układać je na półeczkach.  
  • Zorganizować przestrzeń. Pamiętaj, że łóżko drewniane z pojemnikiem na pościel po uniesieniu stelaża umożliwi Ci łatwy dostęp do całego schowka, jaki się pod nim znajduje. Dzięki temu będziesz mógł jednym rzutem oka sprawdzić jego zawartość, a także pogrupować umieszczone tam rzeczy. 

Pomysłowe wykorzystanie pojemnika – nasze patenty

Zastanawiasz się, jak zagospodarować wolną przestrzeń? Co konkretnie możesz tam umieścić? Poniżej znajdziesz nasze pomysły na kreatywne zagospodarowanie schowka.

Patent 1 – podziel przestrzeń

Nawet najbardziej pojemny schowek na pościel nie będzie w pełni funkcjonalny, jeśli nie podzielisz go na mniejsze elementy. Przydadzą Ci się do tego pudełka lub plastikowe pojemniki z przykrywkami, dostępne w każdym markecie. Przed ich zakupem zmierz wysokość pod łóżkiem, by zyskać pewność, że się tam zmieszczą. Zastanów się, jakiego rodzaju rzeczy chcesz w nich przechowywać – czy będą to ubrania, sprzęt narciarski, czy może sezonowe dekoracje i ozdoby świąteczne? W zależności od ich ilości i rozmiarów wybierz pudełka o odpowiednich gabarytach.

Patent 2 – wykorzystaj próżnię

Mimo że łóżka z litego drewna mają zwykle dość duże schowki na pościel, ich pojemność nie jest nieograniczona. Jeśli chcesz schować tam jak najwięcej miękkich przedmiotów (np. kurtek, poduszek, tekstyliów itp.), wykorzystaj worki próżniowe. Umożliwiają one odessanie powietrza zwykłym odkurzaczem, a skompresowane w nich rzeczy zajmują mniej miejsca.

Patent 3 – planuj z głową

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju przedmioty umieścisz w pojemniku, z pewnością znajdą się wśród nich takie, których używasz częściej oraz te wyciągane najwyżej raz w roku. Zadbaj więc o to, by przechowywać je w odpowiedni sposób:

  • pamiętaj o etykietach – na pokrywce napisz flamastrem, co znajduje się w danym pudełku, 
  • rzeczy używane najczęściej umieść bliżej nóg – dzięki temu zyskasz do nich łatwiejszy dostęp, 
  • jeśli w pojemniku trzymasz zapasową pościel, zadbaj o jej wentylację – najlepiej umieść ją w specjalnym pokrowcu. 

Więcej przestrzeni? Proszę bardzo!

Kupując łóżko z pojemnikiem, nabywasz tym samym dodatkową szafę – tyle że umieszczoną w poziomie, nie w pionie. Tylko od Ciebie zależy, czy wykorzystasz jej potencjał. Mamy nadzieję, że nasze pomysły pomogą Ci w kreatywnym zagospodarowaniu tego miejsca i ułatwią organizację codziennego życia Twojej rodziny. Jeśli zastanawiasz się, gdzie zamówić solidne łóżko z litego drewna, które będzie nie tylko miejscem do spania, ale i doskonałym schowkiem, sprawdź naszą ofertę. Jako producent jesteśmy przekonani, że spełni ona Twoje oczekiwania!