Strona główna » Blog » Stelaż - jak wybrać odpowiedni?

Stelaż - jak wybrać odpowiedni?

Data dodania: 10-03-2014


Łóżko jest miejscem naszego relaksu i odpoczynku, dlatego przy jego wyborze nie warto zwracać uwagi tylko na jego wygląd. Rama łóżka powinna być spójna ze stylistyką pozostałych mebli i dodatków, które znajdują się w sypialni, jednak największy wpływ na nasz komfort podczas snu ma stelaż i materac. W poniższym artykule zajmiemy się elementem podtrzymującym materac, jakim jest stelaż.

Stelaż to podstawa spokojnego snu

 

Stelaż jest zaraz po materacu najważniejszym elementem łóżka, dlatego klienci zwracają uwagę na to, by był solidny, wytrzymały i służył przez wiele lat. Wpływa zarówno na komfort użytkowania, jak i jakość snu. W chwili obecnej na rynku jest zatrzęsienie różnego rodzaju stelaży, począwszy od prostych stelaży ze zwijanych listew po skomplikowane mechanizmy elektryczne dające możliwość regulacji. Jako producent wysokiej jakości stelaży proponujemy wybierać stelaże z listwami giętymi, zwane popularnie FLEX. Takie rozwiązanie sprawia, że praca materaca na takim stelażu będzie bardziej wydajna, co wpłynie korzystnie na jego żywotność. Amortyzacja powodowana przez profil gięty listew jest w zasadzie nieodczuwalna dla użytkownika, ale całość współgrająca z dobrze dobranym pod siebie materacem zapewni nam długi i spokojny sen, a tym samym poranki bez zbędnego grymasu na twarzy powodowanego bólem pleców.

Przemyślana konstrukcja

 

Firma ARBORA wśród akcesoriów oferuje stelaże do łóżek wykonane z elastycznego surowca, jakim jest brzoza klejona warstwowo. Stelaże z listwami elastycznymi zapewniają przede wszystkim elastyczność, a także wytrzymałość stelaża. Konstrukcje posiadają sprężyste listwy brzozowe klejone warstwowo umieszczone w uchwytach z miękkiego tworzywa. Giętkość listew jest w przypadku stelaży bardzo ważna. Wystarczająco giętkie pracują pod ciężarem ciała tak, aby materac nie napotykał na twardą barierę w dolnej powierzchni. Listwy w oferowanych stelażach są odpowiednio rozmieszczone i dzięki temu zapewniają wentylację powietrza i chronią przed tworzeniem się pleśni i wilgoci. Ponadto są gęsto ułożone, co chroni przed odkształcaniem się materaca w dolnej części.

Osoby, które borykają się z nieprzespanymi nocami lub obolałymi plecami po przebudzeniu w pierwszej kolejności powinny sprawdzić funkcjonalność swoich łóżek. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nieodpowiednio dobrany materac lub stelaż negatywnie wpływają na komfort snu. Wybierając wysokiej jakości stelaże dopasowane do indywidualnych potrzeb inwestujemy zarówno w swoje samopoczucie, jak i zdrowie.

Przejdź do sklepu>>


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog

Polecamy

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu