drewniana szafka nocna AGIE

Szafka nocna do sypialni – jaką wybrać?

przez - Brak komentarzy webspectrum

Szafka nocna to często niedoceniany mebel, który w praktyce okazuje się bardzo przydatny. Stawiamy na niej lampkę nocną, telefon, szklankę z wodą, czy aktualnie czytaną książkę. Na rynku dostępne są drewniane szafki nocne, które są bardzo pojemne, ale także designerskie stoliki, które postawione przy łóżku pełnią rolę stolików nocnych. Na jaki model warto się zdecydować?

Drewniana szafka nocna – klasyczne rozwiązanie

 

Drewniane meble wykonane z litego drewna nie tracą na swej popularności. Dotyczy to zarówno łóżek, jak i szafek nocnych i komód. Wpisują się one w aranżacje wnętrz utrzymanych w różnym stylu, dlatego klienci bardzo często decydują się na takie rozwiązania.

Klasyczne drewniane szafki nocne to najczęściej meble z dodatkowymi pojemnymi półkami, bądź szufladami. Mieszczą one sporo rzeczy, które mogą przydać się przed zaśnięciem lub bezpośrednio po przebudzeniu. Dzięki zamykanym półkom i szufladom łatwiej jest w nich utrzymać porządek.

Drewniane szafki nocne w sklepie Arbora to jeden z elementów kolekcji, w skład których wchodzą łóżka oraz komody z litego drewna. Wybierając taki zestaw mamy pewność, że meble stworzą spójny zestaw tworząc klimatyczne oraz funkcjonalne wnętrze.

Szafki noce – nietypowe rozwiązania

 

Wiele osób przyzwyczaiło się do tradycyjnych szafek nocnych stawianych obok łóżka, jednak często w ich roli sprawdzają się także przedmioty o innym przeznaczeniu. Jakie szafki nocne w nieoczywistej formie spotyka się najczęściej?

Ciekawą alternatywą dla typowych szafek nocnych są różnego typu taborety i krzesła. Takie rozwiązanie sprawdzi się m.in. w skandynawskich i minimalistycznych wnętrzach, którym nada wrażenia lekkości i większej przestrzeni. Krzesło o ciekawym kształcie i kolorze może być elementem dominującym i przykuwającym uwagę w sypialni, a w razie potrzeby może posłużyć jako dodatkowe miejsce do siedzenia.

Szafką nocną może stać się też znaleziona na targu staroci stara drewniana, bądź skórzana skrzynia. Wystarczy jej odnowienie i ewentualne dodanie nóżek, jeśli zależy nam na odpowiedniej wysokości i otrzymujemy stylowy i oryginalny mebel do wnętrz w stylu vintage.

Miłośnicy oryginalnych rozwiązań z pewnością będą zachwyceni szafką nocną w formie huśtawki. Zawieszona konstrukcja u sufitu obok łóżka nie zagraca mieszkania, dlatego sprawdzi się w niewielkich sypialniach, a mimo to spełni swoją podstawową funkcję. Z łatwością pomieści lampkę nocną, budzik oraz ulubioną książkę.

Wydawałoby się, że wybór szafki nocnej nie nastręcza zbyt wielu problemów. Okazuje się jednak, że rynek oferuje nam obecnie tak wiele ciekawych rozwiązań, że wcale nie jest łatwo zdecydować się na konkretny model. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań mają łatwiej, ponieważ dla nich zdecydowanie najlepszym wyborem będzie drewniana szafka nocna, która jest inwestycją na lata. Osoby, którzy szukają nietypowych rozwiązań mają nieco trudniej, ponieważ oryginalnych alternatyw jest bardzo wiele.