stelaż FLEX Arbora

Czy warto kupić tani stelaż pod materac?

przez - Brak komentarzy webspectrum

Wygodne łóżko to zasługa kilku elementów jednocześnie. Oczywiście ważna jest sama rama łóżka, jednak na zdrowy i spokojny sen największy wpływ ma materac i stelaż. Sklepy oferują nam ogromny wybór stelaży w różnych cenach. Wydawać by się mogło, że kwestia jego wyboru wcale nie jest skomplikowana i wystarczy nam model z niskiej lub średniej półki cenowej. Jednak, czy na pewno warto oszczędzać na stelażu? Zapraszamy do artykułu.

Drewno brzozowe, sosnowe, czy bukowe?

 

Wybierając stelaż warto zwrócić uwagę z jakiego drewna został wykonany. Jest to bardzo ważna kwestia wpływająca przede wszystkim na wytrzymałość i trwałość produktu. Tanie modele najczęściej wykonane są z drewna sosnowego, które charakteryzuje się dużą miękkością. Z drewna sosnowego najczęściej produkowane są stelaże rozwijane, które nadają się tylko do materacy sprężynowych, ponieważ w przypadku innych mogą powodować trwałe odkształcenia. Warto pamiętać o tym, że producent może odmówić gwarancji klientowi udzielonej na materac, argumentując nieprawidłowym użytkowaniem produktu.

Zdecydowanie bardziej wytrzymałe jest drewno bukowe oraz brzozowe. Listwy te są sprężyste, dlatego dobrze współpracują z materacem. Dlatego jeśli wybór padł na materac piankowy, bądź lateksowy stelaż z listwami bukowymi lub brzozowymi sprawdzi się najlepiej.

Stelaż FLEX z listwami giętymi

 

Stelaż ma za zadanie tworzyć jedną całość z materacem. Podczas, gdy osoba odpoczywająca na łóżku zmienia pozycję materac i stelaż także powinien wykonać pewną pracę. Wpływa to na komfort odpoczynku. Propozycją dla klientów, którym zależy na spokojnym i zdrowym śnie jest stelaż FLEX z listwami giętymi od Arbory. Dzięki specjalnym elementom stelaża praca materaca jest wydajniejsza. Wpływa to nie tylko na jakość odpoczynku, ale także na żywotność materaca i stelaża. Stelaż FLEX posiada głęboko ułożone listwy brzozowe o wygiętym profilu umieszczone w specjalnych kieszonkach, co przy dłuższym użytkowaniu daje bardzo pozytywne odczucia.

Stelaże z funkcją pojemnika

 

Kolejnym wariantem stelaża jest ten z możliwością podnoszenia, dzięki czemu otrzymujemy dodatkowe miejsce do przechowywania. Dostępne są różne rozwiązania – stelaże otwierane od boku i od frontu. Opcja ta jest na wagę złota szczególnie w małych mieszkaniach i niewielkich sypialniach. Pojemnik w łóżku pomieści sporo rzeczy. Przechowywane mogą w nim być zarówno pościele, jak i ubrania sezonowe. Podnoszenie stelaży tego typu nie jest kłopotliwe i skomplikowane. Poradzi sobie z tym nawet starsza osoba.

Wybierając stelaż do swojego łóżka w pierwszej kolejności musimy wiedzieć na jaki materac się zdecydujemy. Następnie musimy wziąć uwagę nasze oczekiwania. Czy potrzebujemy dobrej amortyzacji, który gwarantuje stelaż FLEX, czy może lepiej zdecydować się na stelaż podnoszony. Pamiętajmy jednak, że oszczędzając na produktach, które użytkujemy codziennie bardzo często finalnie płacimy dwa razy.