łóżko dla starszej osoby

Wybieramy łóżko dla starszej osoby

przez - Brak komentarzy webspectrum

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia mieszkania osoby starszej jest łóżko, które obowiązkowo powinno być wygodne. Często nasi dziadkowie i babcie spędzają w nim sporo czasu, co jest naturalną kwestią. W raz z upływem lat ubywa nam sił, więcej czasu przeznaczamy na codzienny odpoczynek i regenerację podczas snu. Czynniki te przemawiają za wyborem solidnego drewnianego łóżka z dobrym materacem, które będzie wygodne w użytku dla starszej osoby. 

Łóżko dla starszej osoby

 

Łóżko przeznaczone dla osoby starszej nie powinno być zbyt niskie, gdyż wpłynie to w dużej mierze na komfort użytkowania. Senior podczas siadania, nie może mieć ugiętych kolan pod większym kątem niż 90 stopni, ponieważ ma to duży wpływ na jego kręgosłup. Nieodpowiednie łóżko jest dużym obciążeniem dla układu kostnego, może powodować bóle kości i stawów. Optymalnym wyborem będzie drewniane wysokie łóżko dla starszej osoby o solidnej konstrukcji.

Klasyczne meble

 

Aranżując sypialnię dla starszej osoby pamiętajmy, że zwykle seniorzy wolą klasyczne meble i dodatki. Urządzając wnętrze nie polegajmy na swoim guście, bo to nie nam ma ono służyć. Łóżko z litego drewna bukowego dobrze wkomponuje się w klasyczne aranżację, a przy tym będzie wygodne w użytkowaniu. Dodatkowe, boczne nakładki mogą pełnić rolę poręczy, której będzie można przytrzymać się podczas wstawania do pozycji siedzącej. Kolor produktu można dowolnie dopasować, dzięki czemu łóżko sprawdzi się w każdym wnętrzu.

Materac

 

Kolejną ważną kwestią jest wybór materaca, który obok łóżka jest najważniejszym elementem wyposażenia sypialni. Nawet najlepszy stelaż, nie będzie wiele wart, jeśli nie dobierzemy do niego wygodnego materaca. Istotną kwestią są problemy zdrowotne, z którymi zmaga się potencjalny użytkownik produktu. Dla osób zmagających się z alergią polecane są materace piankowe, dla tych, którzy w łóżku spędzają większość dnia modele termoelastyczne, natomiast na problemy z kręgosłupem najczęściej wybiera się produkty bonellowe.

Urządzając sypialnię warto wybrać także wygodną i podręczną szafkę nocną oraz komodę, która pomieści najpotrzebniejsze rzeczy. Dostępne w sklepie Arbora meble będą pasować do wybranego łóżka dla starszej osoby z drewna, tworząc tym samym klasyczną aranżację.