łóżka drewniane z pojemnikiem na pościel VERON MBox DA

Wybór łóżka do sypialni. 5 skutecznych porad.

przez... - Brak komentarzy webspectrum

Niewystarczająca ilość snu ma wiele negatywnych skutków. Oprócz oczywistych problemów z pamięcią i koncentracją oraz ogólnie złego samopoczucia zbyt krótki sen może obniżać próg odczuwania bólu, ale także zwiększać skłonności do hazardu, czy wydawania pieniędzy. Przyczyn zaburzeń snu jest wiele. Pierwszą kwestią o którą warto zadbać jest stworzenie odpowiednich warunków w sypialni, czyli wybór odpowiedniego łóżka, materaca oraz takie zorganizowanie przestrzeni, które nie będzie nas za bardzo rozpraszała. W dzisiejszym artykule skupimy się na kwestii wyboru łóżka. Na jakie elementy powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę podczas zakupu idealnego mebla?

Rozmiar łóżka

 

Jedną z pierwszych decyzji, którą należy podjąć jeśli chodzi o łóżko jest wybór rozmiaru. Głównie chodzi tutaj o jego szerokość, chociaż dla wielu osób wysokość również ma znaczenie. Pojedyncze łóżka najczęściej mają szerokość 90 cm, natomiast wśród łóżek dwuosobowych najpopularniejszą wielkością jest 180×200 cm. Takie łóżko jest komfortowe dla większość osób, jednak producenci oferują nam także inne warianty, m.in. łóżka 140×200 cm, które sprawdzą się przede wszystkim w małych sypialniach, czy łóżka 220×200 cm odpowiednie dla osób, którym marzy się prawdziwie królewskie łoże.

Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę wybierając łóżko w odpowiednim rozmiarze? Odpowiedź na to pytanie w artykule „Jak wybrać odpowiedni rozmiar łóżka?”

Materiał

 

Do wyboru mamy łóżka drewniane, tapicerowane oraz metalowe. Jeśli chodzi o łóżka drewniane to najlepszym wyborem będą te wykonane z litego drewna. Wygrywają przede wszystkim trwałości oraz uniwersalnym designem w starciu z łóżkami wykonanymi z płyt wiórowych. Łóżka tapicerowane to bardzo częsty wybór do nowoczesnych sypialni. Ich niewątpliwym atutem jest bardzo duży wybór tkanin w bogatej kolorystyce. Najmniej popularne są łóżka z metalową ramą. Warto jednak wiedzieć, że jeśli chodzi o stosunek ceny do trwałości to zwykle wygrywają z łóżkami drewnianymi oraz tapicerowanymi.

Więcej informacji na temat różnych rodzajów łóżek w artykule: „Łóżko do sypialni drewniane, metalowe, czy tapicerowane?”

Wezgłowie

 

Wybierając łóżko warto zwrócić uwagę na wezgłowie łóżka. Ma ono wpływ nie tylko na kwestie estetyczne, ale także praktyczne. Wezgłowie z metalowej lub drewnianej ramy są niekoniecznie wygodne w momencie opierania się o nie. Zdecydowanie bardziej komfortowe są wezgłowia obite przyjemną tkaniną. W przypadku drewnianych łóżek Arbora w momencie zamawiania łóżek można wybierać spośród kilku wariantów wezgłowia.

Łóżka drewniane z pojemnikiem na pościel

 

Częstym problemem, szczególnie w przypadku niewielkich mieszkań jest brak miejsca do przechowywania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów producenci łóżek oferują łóżka drewniane z pojemnikiem na pościel, łącząc elegancję, wysoką jakość oraz maksymalną funkcjonalność. Podnoszony stelaż sprawia, że pod materacem mamy sporą wolną przestrzeń do wykorzystania na wiele sposobów.

Styl

 

Łóżko jest centralnym elementem sypialni i powinno tworzyć jedną całość z pozostałymi meblami. Jeśli czujemy, że możemy nie podołać dobierając meble do siebie z różnych kolekcji warto wybierać zestawy mebli. W sypialni niezbędnym minimum są łóżka drewniane z pojemnikiem na pościel, drewniane komody oraz szafki nocne. Wybierając gotowy zestaw jesteśmy pewni, że stylistyka wnętrza została zachowana, a różnego typu dodatki tylko podkreślą jej unikatowy charakter.

Wybór łóżka to istotna decyzja, która wpływa przede wszystkim na komfort snu, ale także na estetykę wnętrza, która ma również ogromne znaczenie. Nikt nie chce przecież patrzeć i spać na łóżku, które wcale mu się nie podoba. Dlatego przed ostateczną decyzją warto rozważyć wszystkie kwestie o których wspomnieliśmy w artykule.