meble z litego drewna

Meble z litego drewna – zalety

przez... - Brak komentarzy webspectrum

Na świecie istnieje kilkadziesiąt gatunków drzew z czego około 4000 znajduje swoje zastosowanie w praktyce w różnych dziedzinach. Tak wygląda sytuacja na świecie, jak jest u nas? W Polsce istnieje około 40 gatunków drzew z czego do produkcji mebli wykorzystuje się tylko kilka odmian. Nie oznacza to, że nie możemy poszczycić się meblami z litego drewna wysokiej jakości, którymi warto się zainteresować. Co przemawia za zakupem mebli z drewna, że wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością także na polskim rynku?

Meble z litego drewna

 

Przeglądając oferty sklepów meblowych często spotykamy się z wyrażeniem meble drewniane. Niestety nie zawsze oznacza to, że dane produkty faktycznie są w całości wykonane z naturalnego surowca. Zdecydowanie bezpieczniej jest szukać produktów, gdzie mamy podaną jasną informację, że dane meble zostały wykonane z litego drewna. Co to oznacza w praktyce?

Lite drewno to czyste, naturalne drewno, wysokiej jakości poddane kilkuetapowej obróbce. W takich przypadkach mamy pewność, że do produkcji mebli nie zostały wykorzystane różnego typu sklejki, czy płyty wiórowe, co negatywnie wpływa nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na wytrzymałość i solidność mebli. Pracochłonna obróbka litego drewna pozwala otrzymać produkt niepowtarzalny i oryginalny, który z pewnością wpisze się w gusta nawet najbardziej wymagających klientów.

Zalety mebli drewnianych

 

Zakup mebli drewnianych to doskonała inwestycja. Cechują się większą wytrzymałością. Zapewnienia producentów o ich długowieczności i służeniu kilku pokoleniom nie są mitem. Nawet jeśli meble w ciągu lat stracą na atrakcyjności istnieje możliwość ich renowacji, która z pewnością przywróci im dawny blask. Meble z litego drewna są bardzo uniwersalne i wpiszą się we wnętrza utrzymane w różnej stylistyce. Drewno to materiał, który łatwo łączy się z innymi surowcami takimi jak skóra, czy marmur. Różne wybarwienia drewna ułatwiają aranżację wnętrz w rożnych stylach. Istotnym argumentem przemawiającym za drewnianymi meblami jest to, że drewno nie powoduje alergii. Podczas produkcji nie stosuje się szkodliwych substancji i klejów, dzięki czemu są przyjazne alergikom.

Moda na drewno nigdy nie przemija. Drewniane meble podkreślają charakter wnętrza, wprowadzają przytulny nastrój, a także elegancję do wnętrz. Dają dużą dowolność w aranżacji, dlatego sprawdzą się w wielu mieszkaniach zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych.