łóżko lewitujące z pojemnikiem Arbora

4 kroki do przytulnej i funkcjonalnej sypialni

przez... - Brak komentarzy webspectrum

Sypialnia jest zwykle naszym azylem w domu. Atmosfera tego pomieszczenia powinna przede wszystkim sprzyjać wyciszeniu i uspokojeniu. To pozwoli nam na spokojny odpoczynek, a dzięki przytulnej sypialni będziemy chętnie celebrować każdą chwilę w naszym łóżku. W artykule podpowiadamy na jakie elementy zwrócić uwagę, aby nasza sypialnia była w pełni komfortowa.

Łóżko – serce sypialni

 

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że łóżko jest niezbędnym elementem wyposażenia sypialni. Jeszcze przed jego zakupem należy dokładnie rozplanować jego rozmieszczenie i pomyśleć nad jego wielkością. Tutaj decydujące są nasze preferencje, jednak optymalnym wyborem dla 2 osób jest łóżko z pojemnikiem o wymiarach 160×200 cm. Łóżko drewniane i inne elementy wykonane z drewna takie jak szafki nocne, czy komody pięknie ocieplą wnętrze. Ten naturalny surowiec jest nadal niezwykle ceniony, ponieważ dodaje wiele uroku do każdego wnętrza, niezależnie w jakim stylu są one urządzone.

Właściwe kolory

 

Kolory ścian i podłóg mają ogromne znaczenie. W większości wypadków najlepiej sprawdzą się stonowane kolory. Spokojne kolory mają na nas relaksujący wpływ, a przecież na tym nam zależy w sypialni. Wybierając delikatne beże i szarości stworzymy idealną bazę do dalszej dekoracji sypialni. Właśnie w przypadku dekoracji możemy postawić na mocniejsze kolory. Zdjęcia w oryginalnych ramkach, plakaty na ścianie, czy tekstylia mogą być w intensywniejszych kolorach. Tym sposobem nadasz wnętrzu wyrazistości i nikt nie zarzuci Ci, że jest ono nudne.

Koce, narzuty, poduszki – idealne wykończenie

 

Miękkie koce, kolorowe narzuty, stylowe zasłony i puszysty dywan to tylko przykłady produktów, dla których znajdzie się miejsce w każdej sypialni. W Internecie znajdziemy mnóstwo inspiracji kolorystycznych, które pomogą nam wybrać poduszki, narzuty, czy koce w kolorze który skradnie nasze serce. Dzięki zastosowaniu różnych kolorów i tkanin można w prosty sposób odmienić nawet dla niektórych zbyt ascetyczne białe sypialnie.

Łóżko z pojemnikiem – dodatkowe miejsce

 

W sypialni powinniśmy unikać zbyt wielu przedmiotów, które znajdują się w naszym polu widzenia. Powodują one wrażenie chaosu i nasze rozdrażnienie. Warto wykorzystywać wszelkiego typu półki, szafki, koszyki, które pomogą nam uporządkować przestrzeń. Świetnym rozwiązaniem jest także łóżko z pojemnikiem. Podnoszony stelaż umożliwia dostęp do całej powierzchni pod powierzchnią spania, dając nam sporo wolnego miejsca. Z pewnością pojemnik pomieści nie tylko pościel, ale wiele innych rzeczy np. wykorzystywanych sezonowo.

Sypialnia to pomieszczenie, które wymaga od nas trochę wysiłku. Dzięki naszym wskazówkom z pewnością uda Ci się urządzić ją „z głową”, a później pozostaje już tylko spokojne odpoczywanie w ciepłym, wygodnym łóżku i przytulnej sypialni.