Strona główna » Konstrukcja mebli

Konstrukcja mebli

Firma Arbora to solidna marka, która oferuje klientom produkty tylko najwyższej jakości, które są niezawodne w codziennym użytkowaniu. Na konstrukcję mebli Arbora składają się jedynie elementy z litego drewna. Wykorzystanie twardego gatunku drewna liściastego sprawia, że wytrzymałość mebli jest imponująca.

 

Solidna konstrukcja mebli – jakość potwierdzona badaniami

Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów nasze meble zostały poddane liczny badaniom oraz testom. Pracownia Badań i Atestacji Mebli działająca na Wydziale Technologii Drewna Katedry Meblarstwa w Poznaniu przeprowadziła na naszych łóżkach szereg badań wytrzymałościowych. Wszystkie testy zakończyły się pomyślnie. Nasze łóżka otrzymały świadectwa z badań potwierdzające ich wysoką jakość i zgodność z europejskimi standardami. Jest to dla nas bardzo istotne wydarzenie, gdyż potwierdza nie tylko wysoką jakość produkowanych przez nas łóżek, ale daje gwarancję solidności obecnym i przyszłym użytkownikom naszych mebli.
 

solidna konstrukcja mebli ARBORA


Lite drewno niezawodne

Konstrukcja łóżek opiera się o bardzo mocne złącza śrubowe wzmocnione kołkami o średnicy 10mm. Daje to imponujący wynik niejednokrotnie 32. złącz zastosowanych w ramie każdego z łóżek. Proponowane przez nas rozwiązanie jest nie tylko bardzo mocne, szczególnie odporne na działanie sił ścinających, ale co najważniejsze nie sprawia problemu przy montażu. Wszystkie łóżka w rozmiarze podwójnym są wyposażone dodatkowo w belkę środkową z dodatkowymi nóżkami, która usztywnia konstrukcję i stanowi jednocześnie podporę dla stelaża.

Konstrukcja mebli skrzyniowych, komód i szafek nocnych to w większości konstrukcja wieńcowa. W tym przypadku całość jest montowana przez producenta i wysyłana pod wskazany adres nabywcy. Takie rozwiązanie oszczędzą Państwa czas i daje gwarancję poprawności montażu. Elementy stanowiące fronty komód (drzwiczki) są dodatkowo wzmacniane tzw. listwami przeciwprężnymi, co ma na celu zapobiec deformacjom wynikającym z drastycznych zmian wilgotności w użytkowanym pomieszczeniu.

Gwarantujemy, że nasze meble są wykonane z najwyższej jakości materiału litego poddanego przed produkcją obróbce termicznej. Mamy jednak świadomość, że nie każdy użytkownik stosuje się do zaleceń użytkowania mebli z drewna w określonych warunkach klimatycznych, czyli wilgotności w przedziale 40-60%. Dlatego nasze działania konstrukcyjne zawsze będą dążyć do tego, by stabilność wymiarowa mebli była utrzymana nawet w ekstremalnych warunkach.


Przejdź do strony głównej

Polecamy

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu