Strona główna » Jak ocenić jakość produktu

Jak ocenić jakość produktu

Podejmując decyzje zakupowe niemal na każdym kroku spotykamy się z pojęciem wysoka jakość. Niezależenie czy budujemy dom, czy kompletujemy jego wyposażenie wszędzie spotkamy się z zapewnieniem, że produkty danego producenta są najwyższej jakości. Jak zdefiniować pojęcie jakości i co należy brać pod uwagę oceniając jakość produktów? 

Pojęcie jakości

Przyjmuje się, że pierwszą osobą która zajęła się definicją słowa „jakość” był Platon. Żyjący na przełomie IV i V w. p.n.e. grecki filozof przyjął, że jest to „pewien stopień doskonałości”. Pomimo tego, że upłynęło od tego momentu tak wiele czasu taka definicja pozostała do naszych czasów. Liczne spory i dyskusje, które toczyły się wokół tego pojęcia rozbudowały jednak tą definicję o cechy obiektywne i subiektywne. Do obiektywnych, czyli mierzalnych zalicza się masę i kształt, a do subiektywnych barwę i zapach, które są kwestią indywidualną.
 

jak ocenić jakość produktu


Jakość produktu

W dobie ogromnej konkurencji, producenci działający w zasadzie w każdej branży, są zmuszeni do intensywnej walki klienta. Jednym ze sposobów jest oferowanie na rynku produktów najwyższej jakości. W kontekście produktu najczęściej wymieniane są poniższe cechy jakości technologicznej:

  • funkcjonalność, czyli w jakim stopniu produkt spełnia oczekiwane funkcje
  • praktyczność, określa czy użytkowanie produktu jest komfortowe, czy obsługa jest prosta i intuicyjna
  • niezawodność, czyli jak długo produkt nie wymaga napraw
  • trwałość, jak długo produkt posiada cechy użytkowe
  • bezpieczeństwo użytkowania

Wysoka jakość, a meble drewniane ARBORA

Meble drewniane Arbora zdecydowanie wyróżniają się na tle innych biorąc pod uwagę jakość. Zanim dostarczymy produkt finalny do klienta, nasze meble przechodzą liczne procesy technologiczne począwszy od pozyskania i selekcji materiału, a kończąc na pakowaniu gotowego wyrobu. Na każdym z etapów wytwarzania zwracamy szczególną uwagę na jakość nawet najmniejszych detali, gdyż to one wpływają finalnie na otrzymany mebel.

Wyobraźmy sobie sytuację podczas procesu klejenia płyty bukowej czy dębowej w skład której wchodzą pojedyncze lamele. Jeśli jeden z nich niskiej jakości nie zostanie odpowiednio wcześnie wyeliminowany, wówczas zostanie zachwiana jakość całej płyty. To właśnie ten detal spowoduje zakwalifikowanie jej do niższej klasy jakości. Przy produkcji mebli z elementów litych na całej długości jest bardzo trudno uzyskać półfabrykaty pozbawione wad, niemniej jednak firma ARBORA dzięki długoletniemu doświadczeniu na tym polu stara się by każdy wyprodukowany mebel był funkcjonalny, praktyczny, niezawodny, trwały i bezpieczny, czyli posiadał wszystkie najważniejsze cechy wpływające na wysoką jakość mebla.

Cieszymy się, że nasi klienci odnaleźli te cechy w naszych produktach dzieląc się z nami opinią o użytkowanym meblu co daje nam poczucie zadowolenia z wykonywanej pracy i jeszcze mocniej motywuje do dalszego doskonalenia naszych mebli.


Przejdź do strony głównej

Polecamy

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu