Strona główna » O Firmie

O Firmie

Firma ARBORA – początki 

ARBOR'A Sp. z o. o. jest firmą rodzinną, która od początku swojej działalności datowanej na rok 2000. zajmowała się produkcją elementów z drewna bukowego i dębowego (oskrzynie i wezgłowia łóżek, blaty i nogi stołów, siedziska krzeseł, trepy itp.) Specjalnością spółki stało się wytwarzanie klejonej płyty meblowej i półfabrykatów w technologii litego drewna na całej długości elementu a wysoką jakoś wyrobów potwierdza fakt występowania na rynku UE mebli opartych na naszych podzespołach.

Przez pierwsze lata firma ARBORA funkcjonowała jedynie jako partner kooperacyjny znanych krajowych i zachodnich firm meblowych, jednak zdobyte doświadczenie przy współpracy z wymagającymi partnerami i projektantami owocowało w 2005r. stworzeniem własnej serii mebli. Szybko okazało się że największym zadowoleniem wśród klientów cieszą się masywne łóżka, stąd kierunek ten ciągle rozwijany towarzyszy nam do dnia dzisiejszego i jest systematycznie uzupełniany o nowe rozwiązania przy jednoczesnym ciągłym dążeniu do osiągnięcia doskonałości.
 

 

Innowacyjne wykończenie mebli

Na oddzielny akapit zasługuje sposób w jaki wykańczamy nasze meble. Stosujemy tylko sprawdzone środki olejne i woskowe uznanego włoskiego producenta. To właśnie dzięki wizycie w słonecznej Italii i odbytemu tam szkoleniu pod okiem mistrza elegancji stolarstwa klasycznego poznaliśmy tajniki eksponowania z drewna jego najpiękniejszych cech. Etap pokrywania surowego drewna olejami i woskami to w ogromnej mierze ręczna praca. Stosując poznane techniki sprawiamy, że nawet bardzo proste w usłojeniu kawałki drewna staja się nieoczywiste i urzekające swym oryginalnym wyglądem. Stosowanie odpowiednich technik wydobywa usłojenie drewna - rysunek na jego powierzchni nabiera barw i kształtów. Nie udałoby się to bez doświadczenia, które z biegiem czasu przynosi wymierną satysfakcję z każdego wyprodukowanego mebla.
 

Oferta firmy

Naszą ofertę kierujemy do Klienta ceniącego funkcjonalność i elegancję opartą na bryle naturalnego drewna bukowego i dębowego. Solidność i stylowość to cechy, które odnajdą Państwo w naszych wyrobach mających sprostać oczekiwaniom współczesnych poszukiwań. Każdy projekt charakteryzuje się dokładnością wykonania wynikającą z doświadczenia i znajomości tematu. Meble spełniają wysokie wymogi ekologiczne dzięki stosowaniu naturalnych środków barwiąco-konserwujących. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczny i zdrowy byt pośród masywnych, eleganckich i funkcjonalnych mebli. O wysokiej jakości może świadczyć także fakt iż nasze łóżka przeszły rygorystyczne testy wytrzymałościowe wykonane przez Pracownie Badań i Atestacji Mebli działającą na Wydziale Technologii Drewna Katedry Meblarstwa w Poznaniu.

Cały czas jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i uwagi. By sprostać Państwa wymaganiom postaramy się by tworzenie mebli było również Waszym udziałem.


Przejdź do strony głównej

Polecamy

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu