Strona główna » Blog

Blog

Wyszukaj artykuł korzystając z naszej wyszukiwarki

Jak urządzić estetyczną i komfortową sypialnię?

24-09-2023
Jak urządzić estetyczną i komfortową sypialnię?
Wbrew powszechnej opinii, aranżacja sypialni nie jest nazbyt skomplikowana. Warto jednakże trzymać się paru zasad, aby to pomieszczenie nie tylko odpowiednio się prezentowało, ale również było komfortowe. Odrębność, intymność oraz jedyny w swoim rodzaju klimat jest czymś, co każdy z nas chciałby zatrzymać w sypialni. Jest to pomieszczenie inne od wszystkich, wyjątkowe. Warto dowiedzieć się jak powinna wyglądać komfortowa i estetyczna sypialnia.
Przeczytaj całość

Rola światła naturalnego w architekturze wnętrz

26-07-2023
Rola światła naturalnego w architekturze wnętrz
Światło naturalne w architekturze wnętrz odgrywa kluczową rolę, wpływając zarówno na estetykę, jak i funkcjonalność przestrzeni. Dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu naturalnego światła, można stworzyć przyjazne i harmonijne wnętrza, które sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu mieszkańców. W niniejszym artykule przyjrzymy się roli światła naturalnego w architekturze wnętrz oraz przedstawimy kilka inspirujących pomysłów na wykorzystanie tego czynnika w projektowaniu wnętrz.
Przeczytaj całość

Meble vintage jako element nowoczesnej aranżacji mieszkania

24-05-2023
Meble vintage jako element nowoczesnej aranżacji mieszkania

Meble vintage, czyli te wykonane w stylu retro, z lat 50-tych, 60-tych czy 70-tych, stają się coraz bardziej popularne w nowoczesnych aranżacjach mieszkań. Kiedyś kojarzone jedynie z antykami i starociami, a nawet brakiem gustu, dzisiaj wkomponowane w nowoczesne wnętrza dodają charakteru i oryginalności.

Styl vintage narodził się we Francji, w winiarniach, gdzie tak nazywano najstarsze wina. Następnie terminem tym zaczęto określać wszystko, co stare, ale trwałe i nadal nadające się do użytkowania, w tym meble i artykuły gospodarstwa domowego. Ciężkie meble z jesionu czy dębu projektowane były z myślą o kilku pokoleniach użytkowników. Trudno sobie wyobrazić wnętrze domów naszych dziadków czy rodziców bez szafy, sofy, czy drewnianego stołu, przy którym nie siadałyby całe rodziny. W tej chwili kierunek vintage w aranżacji wnętrz to umiejętne połączenie przeszłej epoki i nowoczesnych detali w projektowaniu wygodnej i funkcjonalnej przestrzeni.

Przeczytaj całość

Przejdź do strony głównej

Polecamy

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu