łóżko do sypialni drewniane Arbora

Drewniane meble najlepsze dla alergików

przez... - Brak komentarzy webspectrum

Wybór mebli nigdy nie jest prostym zadaniem, a dylematy z tym związane są jeszcze większe, jeśli wśród naszych domowników są alergicy. Problem alergii jest dość poważny ponieważ przyjmuje się, że około 25-30% populacji na świecie wykazuje objawy chorób alergicznych i niestety tendencja wciąż jest rosnąca. Jakie meble wybierać i na co zwracać uwagę, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji związanych z nasileniem objawów alergii?

Jak zapanować nad kurzem?

 

Najczęściej występującym alergenem w naszych mieszkaniach jest kurz. Niestety nie sposób go całkowicie wyeliminować z otoczenia. Jest jednak kilka sposobów, które z pewnością warto wypróbować, ponieważ pomogą one znacznie ograniczyć ilość alergenów.

Pomieszczenia w których często przebywa alergik lepiej wyposażyć w drewniane meble, gdyż posiadają one właściwości elektrostatyczne. Co to oznacza? Krótko mówiąc naturalne drewno ma zdolność do „przyciągania” drobinek kurzu, dzięki czemu nie unoszą się one w powietrzu i nie drażnią śluzówek alergika. Co niemniej ważne, warto unikać mebli z różnego typu żłobieniami i zdobieniami, które nadmiernie gromadzą kurz, a wybierać meble o prostej formie. Lepszym pomysłem będą łóżka z litego drewna bukowego, niż łóżka tapicerowane, które również są siedliskiem kurzu.

Niebezpieczny formaldehyd

 

O formaldehydzie słyszało pewnie większość kobiet, ponieważ jakiś czas temu okazało się, że jest on częstym składnikiem popularnych odżywek do paznokci, które prowadziły do niepokojących zmian na płytce paznokcia. Okazuje się, że formaldehyd jest równie często stosowany w meblarstwie. Występujebłączących elementy mebli oraz płytach wiórowych. Dlatego z dużym prawdopodobieństwem można sądzić, że popularne meble z marketów wykonane z płyty wiórowej będą zawierać niebezpieczny, nie tylko dla alergików, formaldehyd. W przypadku mebli drewnianych nie mamy tego problemu. Przykładowo meble firmy Arbora są wykańczane jedynie naturalnymi barwnikami i olejami.

Jak widać drewniane meble nie są jedynie stylowym dodatkiem wnętrz, ale mają także pozytywny wpływ na zdrowie. Uważamy, że inwestycja we własne zdrowie jest najlepszą inwestycją, dlatego polecamy rozważyć wybór mebli drewnianych Arbora.