łóżko z pojemnikiem na pościel BENITO MBox CR

Mała sypialnia w bloku – pomysły na aranżację

przez - Brak komentarzy webspectrum

Wykańczanie i remont mieszkania dla wielu osób jest ekscytującym rozdziałem w życiu. Jest to moment w którym tylko od nas zależy na jakie rozwiązania się zdecydujemy. Niestety, często sporym ograniczeniem dla naszych wizji jest mały metraż wnętrz. Z pewnością niejednej osobie mała sypialnia w bloku spędzała sen z powiek. Nasze zdanie jest takie, że sypialnia ma być miejscem przytulnym i komfortowym, a o wiele łatwiej taką przestrzeń stworzyć właśnie w niewielkim wnętrzu. W artykule przedstawimy kilka pomysłów, które sprawią, że nawet bardzo mała sypialnia stanie się naszym azylem.

Sypialnia w bieli

Biel to bardzo wdzięczny kolor. Pomimo tego, że część osób twierdzi, że jest zbyt sterylny i nudny my nie zgadzamy się z tą opinią. Uważamy, że biel jest genialnym tłem w zasadzie dla każdego innego koloru. Co istotne białe, jasne wnętrza optycznie wydają się większe, a przecież na tym nam zależy w małych sypialniach. Dodatkowo biel daje nam wrażenie czystego, zadbanego wnętrza w którym panuje ład i porządek. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z innych kolorów. Biel powinna dominować, jednak warto wykorzystywać inne barwy. Kolorowe dodatki takie jak narzuta na łóżko, poduszki ozdobne, plakaty i grafiki na ścianie, czy zasłony, nadadzą charakteru naszym wnętrzom. Jeśli chodzi o meble nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu, żeby znaleźć drewniane białe meble. Przykładem białego drewnianego łóżka jest łóżko AGIE oraz łóżko USAGI firmy Arbora.

Lustro – przyjaciel małych sypialni

Jednym z najpopularniejszych sposobów na powiększenie przestrzeni jest montaż luster. Montowane są one w różnej formie i sprawdzają się fantastycznie. Najczęściej spotyka się je powieszone na ścianie w tradycyjnej formie, ale są także sypialnie w których lustro znajduje się na suficie. Jest to zdecydowanie bardziej odważny pomysł, ale z pewnością da niesamowity efekt w nowoczesnych wnętrzach urządzonych na wysoki połysk. Ciekawym pomysłem, który zyskuje wielu zwolenników jest umieszczenie tafli lustra na drzwiach dużych zabudowanych szaf. Generalnie zasada jest taka, że im większe lustra, tym lepszy efekt powiększenia i rozjaśnienia wnętrza.

Lewitujące łóżko – nietuzinkowe rozwiązanie

Szukasz oryginalnych rozwiązań? Polecamy rozeznać się w temacie tzw. lewitujących łóżek. Wykorzystują one specjalną konstrukcję w której óżko jest podparte w jego centralnej części lub zamontowane do ściany. W projektach nowoczesnych, ale małych mieszkań spotyka się także łóżka zawieszane u sufitu z możliwością ich podnoszenia i opuszczania. Dzięki temu w momencie, gdy nie korzystamy z łóżka zyskujemy sporo wolnego miejsca, które możemy wykorzystać w inny sposób.

Łóżka lewitujące dają wrażenie lekkich, dzięki czemu wnętrze staje się mniej przytłoczone, a w efekcie większe. Niezwykle funkcjonalną propozycją łóżka lewitującego jest łóżko z pojemnikiem na pościel Balduczi MBox od Arbory. Świetnie sprawdzi się w sypialni zwolenników nowoczesnych, ale i oryginalnych rozwiązań.

W artykule przedstawiliśmy trzy propozycje rozwiązań, które mogą sprawić, że nasza mała sypialnia stanie się optycznie większa, a przy tym nie straci na komforcie i funkcjonalności. Udowadniamy, że mała sypialnia w bloku nie jest problemem, bo najważniejsza wcale nie jest liczba metrów kwadratowych, ale pomysł na aranżację.