komody z litego drewna Arbora

Proste sposoby na przechowywanie rzeczy w sypialni

przez... - Brak komentarzy webspectrum

Sypialnia powinna być miejscem odpoczynku, jednak wiele osób, ze względu na ograniczony metraż musi ją łączyć z garderobą, czy domowym biurem. Niezależnie od tego, w sypialni powinien być stworzony odpowiedni klimat, sprzyjający spokojnemu snu i relaksowi. Konieczna jest zatem taka organizacja przestrzeni, dzięki której unikniemy wrażenia bałaganu i chaosu. Pochowanie większości rzeczy z naszego pola widzenia umożliwia łatwiejsze odprężenie i oderwanie się od codziennych spraw. Jak zatem maksymalnie wykorzystać przestrzeń nawet w niewielkich sypialniach?

Pojemne szafy

 

Duże szafy, które sięgają do sufitu z pewnością pozwolą na schowanie ogromnej ilości rzeczy. Takie rozwiązanie idealnie zastąpi garderobę, ponieważ bez trudu szafa powinna pomieścić wszystkie ubrania i buty. Producenci mebli często dają nam możliwość samodzielnego zaprojektowania wnętrza takich mebli i wyposażenia ich, w zależności od potrzeb, w różnego rodzaju półki, szuflady i drążki.

Odpowiednio zaprojektowane wnętrze szafy pozwala na przechowywanie także większych urządzeń, na które często trudno znaleźć miejsce. Mowa tutaj m.in. o odkurzaczu, desce do prasowania, czy suszarce do ubrań.

Pojemne komody z litego drewna

 

Dobrym rozwiązaniem do sypialni są także komody, występujące w różnych wariantach. Na rynku znajdziemy zarówno komody wyposażone jedynie w szuflady, bądź półki, albo modele łączące w sobie oba te rozwiązania. Komody bardzo dobrze sprawdzą się do przechowywania pościeli, ręczników, zasłon, czy koców. Łatwy dostęp do nich pozwala na szybkie odnalezienie rzeczy, której szukamy.

Dodatkowo na komodzie znajdzie się miejsce na drobne bibeloty i dekoracje, które chcemy mieć na wierzchu. Pięknie będą wyglądać ustawione na niej ramki ze zdjęciami naszych najbliższych, czy świeże kwiaty w wazonie. Warto wybierać komody z litego drewna bukowego, które wyróżniają się solidnością wykonania, a także wprowadzą powiew elegancji do wnętrza.

Przechowywanie pod łóżkiem

 

Jeśli mówimy o przechowywaniu pod łóżkiem większość osób pomyśli o szufladach. Rozwiązanie to ma swoje zalety, jednak nie sprawdzi się we wszystkich sypialniach. Największym ograniczeniem w ich przypadku jest wielkość sypialni i jej aranżacja. W przypadku szuflad musimy mieć wystarczającą ilość miejsca, aby wysunąć je spod łóżka.

Lepszym, bardziej praktycznym rozwiązaniem wydają się być łóżka z pojemnikiem. W przypadku łóżek podwójnych, które mają spore gabaryty możliwość podniesienia stelaża wraz z materacem daje bardzo dużą powierzchnię, która bez trudu pomieści pościel, ręczniki, a także ubrania sezonowe, czy buty.

Ciekawym i bardzo pomysłowym rozwiązaniem jest wykonanie zabudowy pod łóżko. Sprawdzi się w niewielkich wnętrzach, w których warto walczyć o każdy centymetr. Istotą tego rozwiązania jest znaczne  podniesienie poziomu łóżka na wysokość 2-3 stopni, pod którym wówczas można zrobić szereg schowków.

Organizacja przestrzeni jest dla wielu osób wyzwaniem, jednak daje ona wiele satysfakcji, jeśli finalnie otrzymujemy uporządkowaną, pozbawioną bałaganu przestrzeń. Warto poświęcić trochę czasu i energii, aby stworzyć sypialnię w której odpoczynek i przebywanie będzie maksymalnie komfortowe.